Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'den 'ya çıkartma

Giriş Tarihi: 22.1.2015 14:34
Türkiye'den Unesco'ya çıkartma

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. A. Haluk Dursun, "The Birth of Religion and Rise of Civilization: Göbeklitepe Neolithic Site" temalı konferans münasebetiyle Paris'te merkezinde bir sunum yaptı.

Bakanlığın kültür varlıklarına verdiği önemi Göbeklitepe örneği üzerinden Fransızca olarak yaptığı konuşmasında anlatan Müsteşar Haluk Dursun, dünya mirasında Türkiye'nin yerini, ülkemizdeki Dünya Mirası Alanları Listesi'de yer alan değerlerimizi ve Bakanlık olarak tarihi ve kültürel varlıklarımız ile ilgili yürütülen çalışmaları anlattı. Bölgenin barış ve kültür alanı olması için çalıştıklarını söyleyen Prof. Dr. Haluk Dursun'un UNESCO ile işbirliğinin önemi ve Türkiye'nin katkısını da belirttiği konuşması katılımcılar tarafından ilgi ile dinlendi.

Konferansa katılan UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova, UNESCO Türkiye Daimi Delegasyonu Büyükelçi Hüseyin Avni Botsalı, Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Ortak Nesiller Entegrasyonu (ONE) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı da birer sunum yaptılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'den Unesco'ya çıkartma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN