Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hepimiz kahramanız'

Giriş Tarihi: 25.5.2015
'Hepimiz kahramanız'

'da "Kahramanlar" adlı şarkısıyla birinci olan İsveçli Mans Zelmerlow basın toplantısında "Bizler hepimiz kahramanız. Ülkemi en iyi şekilde temsil ettim" dedi

2015 Şarkı Yarışması İsveç temsilcisi Mans Zelmerlow, "Birinci olmak gurur ve mutluluk verici" dedi. Zelmerlow, yarışmanın ardından düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Duygularını "Kesinlikle harika. Gurur duyuyorum, çok sevinçliyim, içim sevinçle dolu" ifadeleriyle değerlendiren Zelmerlow, son dakikaya kadar Rusya ve İtalya'nın yarışmayı kazanacağını düşündüğünü söyledi. İsveç müziğinden ve şarkıcılarından dolayı gurur duyduğunu belirten Zelmerlow, "Bu gece performansımı en iyi şekilde yaptığıma inanıyorum. Ülkemi en iyi şekilde temsil ettim. Bizler hepimiz kahramanlarız. Bizim ne olduğumuz veya neyi temsil ettiğimiz önemli değil. Bizler, toplumun daha güçlü olmasına yardımcı olabiliriz ve umuyorum bu mesaj insanları etkilemiştir" diye konuştu. Zelmerlow, yarışmada favori şarkısının hangisi olduğu sorusuna, "Avusturalya kesinlikle benim favorimdi. O, İsveç'te çok büyük bir hit olacaktır" ifadelerini kullandı.

AZERBAYCAN 12'NCİ OLDU

Yarışmada Azerbaycan temsilcisi Elnur Hüseynov, "Hour of the Wolf" (Kurdun Saati) şarkısıyla 49 puan toplayarak 12'nci sırada yer aldı. Azerbaycan'ın Rusya'ya 12 puan vermesi büyük alkış toplarken, Almanya'nın Rusya'ya 12 puan vermesi büyük bir sürpriz olarak değerlendirildi. Yarışmada, Almanya ve Avusturya hiç puan alamadı.

YARIŞMADAN NOTLAR
Estonya temsilcilerinden Elina Born'un şarkının sonuna doğru ağlaması, büyük alkış topladı.
45 ülkeden 200 milyon kişi organizasyonu canlı izledi.
Yarışma Çin'de ilk kez yayımlandı.
Ermenistan'ın ilk başta "Don't Deny" (İnkar etme) adıyla yayımlanan şarkısı "siyasi" olduğu gerekçesiyle "Face the Shadow" (Gölge ile yüzleş) olarak değiştirildi.
Yarışma, "En Uzun Süreli Yıllık Televizyon Müzik Yarışması" olarak Rekorlar Kitabı'na girdi.
Yarışmanın sonunda Avusturyalı çoklu vurmalı çalgı sanatçısı Martin Grubinger, kırk farklı enstrümanı çalarak özel bir gösteri yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hepimiz kahramanız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN