Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kütüphanede tiyatro var

Büyükşehir Belediyesi vatandaşlara okuma alışkanlığı kazandırmak için örnek bir proje başlattı.

Giriş Tarihi: 4.11.2015 15:19
Kütüphanede tiyatro var

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'na bağlı olarak hizmet veren Doğan Hızlan Kütüphanesi ile Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, halkın kültür ve sanat hayatına katkı koymak amacıyla işbirliğine gitti. "Kütüphanede Tiyatro Var" isimli projelle Doğan Hızlan Kütüphanesi üyeleri, kütüphaneden ödünç alarak okudukları her 50 kitap karşılığında ABT'nin seçtikleri bir oyununu izlemek üzere çift kişilik davetiye kazanıyor.

Antalyalılara okuma alışkanlığını kazandırmayı hedefleyen proje ile Doğan Hızlan Kütüphanesi üyelerinin okumuş oldukları kitap sayısı kütüphane yönetimi tarafından belirleniyor. Bilgi deryasından bir damla almak için sayfadan sayfaya koşturup, 50 kitap okuyan üyelere, ABT'den çift kişilik oyun kazandıklarına dair mektup gönderiliyor. Mektup ile ABT gişesine başvuran üyeler, istedikleri oyundan biletlerini alabiliyor.

900 metrekare alanda 13 bini aşkın kitapla, haftanın yedi günü 09.30-18.30 saatleri arasında hizmet veren Doğan Hızlan Kütüphanesi'nde ayrıca görsel sunum alanı, fotoğraf, resim gibi sanat dalları için sergi alanları da bulunuyor.

2015-2016 sezon açılışını 15 Ekim 2015'de gerçekleştiren Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu'nda bu sene 4 yetişkin, 4 çocuk ve gençlik oyunu olmak üzere sekiz oyun sahneleniyor. Geçtiğimiz sezonda büyük beğeni toplayarak sanatseverlerin gönüllerinde taht kuran "Geç Kalanlar", "Oyun Oyun İçinde" ,"Değiştirilmiş Çocuk" ve "Küçük Karabalık"ın yanı sıra "Tarla Kuşuydu Juliet", "Kurnaz", "Özgürlüğe Kaçış" ve "Sır" da ABT sahnesinde vatandaşları bekliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütüphanede tiyatro var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN