Türkiye'nin en iyi haber sitesi

serüveni si açıldı

Cermodern Salonu'nda açılan sergi hastalığı konusunda toplumsal farkındalık yaratmayı hedefleyerek Türkiye'de ilk olma özelliğini taşıyor.

Giriş Tarihi: 6.11.2015 14:37
Şizofreni serüveni sergisi açıldı

Dernekleri Federasyonu Başkanı , tarih öncesinden günümüze şizofreni hastaları ve tedavi serüvenini ele aldığı "Görmezden gelmeyelim" konulu sini 'da açtı.

Ankara Cermodern Sergi Salonu'nda açılan sergi, şizofreni hastalığı konusunda toplumsal farkındalık yaratmayı hedeflemesi ve konunun uzmanlarınca hazırlanması nedeniyle Türkiye'de ilk olma özelliğini taşıyor.

Zengin içeriği, üç boyutlu prizmalar, görsel ve işitsel efektler, davetliler tarafından ilgiyle incelendi. Sergideki görsel materyallerden, dönen yatak ve aynalar, davetlilerin merakını çeken objeler arasında yer aldı.

Soygür şizofreni hastalığının tanımını yaparak, "Toplumda şizofreninin iyi anlaşılması için bir çaba sarf ediyoruz. Şizofreni toplum tarafından iyi bilinmeyen ama olumsuz atıflarla anılan bir hastalık. O nedenle biz de bu hastalığın önündeki en büyük engel olan damgalamayı, ayrımcılığı ortadan kaldırmak için çaba sarf ediyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şizofreni serüveni sergisi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN