Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Melodilerin Uyumu' için bir araya geldiler

Türkiye'den Sibil Pektorosoğlu, Göksel Baktagir, Yurdal Tokcan, Burak Malçok ve Mert Elmas ile Ermenistan'dan The Beautified Project rock grubu, Türkiye ve Ermenistan yakınlaşması için buluştu.

Giriş Tarihi: 23.12.2015 11:10
'Melodilerin Uyumu' için bir araya geldiler

Ermenistan'ın önde gelen rock gruplarından The Beautified Project'in kurucusu Andre Simonian'ın girişimiyle hayata geçirilen "Melodilerin Uyumu" projesi kapsamında, Türkiye'den Sibil Pektorosoğlu, Göksel Baktagir, Yurdal Tokcan, Burak Malçok ve Mert Elmas ile Ermenistan'dan The Beautifed Project, Şişli Kent Kültür Merkezi'nde sahneye çıktı.

Konseri, ABD İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter ve Türkiye Ermenileri Patrikliği Genel Vekili Başpiskopos Aram Ateşyan'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi izledi.

Kültür yoluyla Türkiye ve Ermenistan arasında köprü kurmayı amaçlayan "Melodilerin Uyumu" projesi kapsamında ilk konser, Ermenistan'ın başkenti Erivan'da 14 Aralık'ta gerçekleşti.

Projenin devamında Andre Simonian'ın yazdığı "barışı yayan" bir şarkıyı, Baktagir, Tokcan, Malçok ve Elmas, The Beautified Project müziğinin akustik rock unsurları ile klasik Türk müziği enstrümanlarını ve klasik Batı müziğini birleştirerek aranje edecek. Şarkıya bir de klip çekilecek.

Mercan Dede'nin de destek verdiği "Melodilerin Uyumu"nda, Simonian'ın yönetmenliğini yaptığı bir belgesel de gelecek yıl gösterime girecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Melodilerin Uyumu' için bir araya geldiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN