Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karsan'ın yeni 'Jest'i

Bursa'da üretim yapan Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., yüzde 70 oranında yerli üretim olan yeni minibüsü 'Jest' i piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 17.5.2013
Koltuk sayısına göre 90 ile 105 bin TL arasında değişen fiyatlarla satılacak olan Karsan'ın yeni minibüsü Jest, bayilerin tanıtım çalışmalarının ardından yakın zamanda Türkiye yollarında olacak. Akçalar'daki üretim tesislerinde Renault, Peugeot, Citroen ve Hyundai gibi markalar için ticari araç üretimi gerçekleştiren Karsan, şimdi de 50 milyon Euro'luk bir yatırım yaparak yüzde 70 yerli üretim olan 'Jesti' ile yollara çıkarma yapmaya hazırlanıyor. 47 yılı aşkın otomotiv üretim tecrübesi ve yüzde 100 bağımsız sermaye yapısı ile üretim yaptıklarını ifade eden Karsan Ceo'su Murat Selek, bundan sonra kentlerde yaşanan değişime yönelik çalışmalarının olacağını söyledi. Geniş bir üretim yelpazesine sahip olduklarını belirten Selek, "Minivan'dan ağır kamyona, minibüsten 18 metre otobüse kadar geniş bir yelpazede araç üretmekte olan Karsan, çağdaş üretim tesisinde dünya markalarına yüksek üretim kalitesi ile hizmet vermekte. Dünya markalarının övgüyle bahsettiği üretim kalitemiz, yetkin kadromuz ve 1200'ü aşan tecrübeli işgücümüzün eseridir. Karsan, Bursa'da sahip olduğu iki ayrı fabrikasında gerçekleştirdiği üretimin yanı sıra Şubat 2009'da yeniden yapılandırdığı Karsan Pazarlama ile Karsan, Hyundai Truck ve BredaMenarinibus markalarının pazarlama, satış ve satış sonrası hizmet faaliyetlerini de yürütmektedir" dedi.

ÜCRETSİZ İNTERNET ERİŞİMİ
Karsan Pazarlama Genel Müdürü Vançın Kitapçı ise birçok kurum ve kişiden fikir alarak 'Jesti' ürettiklerini söyledi. Çevreci, ekonomik ve teknolojik ürünlere uygun olmasına dikkat ettiklerini dile getiren Kitapçı, aracı yakışıklı, çevreci, kompakt, delikanlı ve güzel bir üretim olarak yorumladı. Jest ile ilgili teknik bilgiler veren ve 6 ileri vites, 125 beygir gücüne sahip bir araç olduğunu dile getiren Kitapçı, "Şehir içi toplu taşıma aracında dünyada belki de ilk defa ücretsiz internet erişimine sahip olacaklar. Karsan bir seferlik değil, ömür boyu jest yapıyor" diye konuştu.

"KOLOMBİYA'DAN TEKLİF"
Jest'in içindeki koltuk sayısı ve isteğe göre 90 bin ile 105 bin lira arasında satışa sunulacağını ifade eden Kitapçı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Jest, yeni bir ailenin ürünü. Önümüzdeki sene ürün gamımızı genişleteceğiz. Yeni aracımız ile birlikte Türkiye'de yüzde 30-35 oranında pazar payı getirmesini bekliyoruz. 1 Temmuz'da uygulamaya geçecek alçak taban uygulaması ile satışların da artmasını bekliyoruz. Oda oda, durak durak, kooperatif kooperatif tanıtılacak. Avrupa'da konuşlanmaya hazırlanıyoruz. Distribütörlerle çalışan küçük bir satış ofisinin olduğu bir model üzerinde çalışıyoruz. Aracı sadece Avrupa'ya ihraç etmeyi düşünmüyoruz. Yurtdışından sıra dışı projeler geliyor. Kolombiya'dan bile teklif aldık. Ancak bunların nihai sonucunu gerçekleşince duyuracağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karsan'ın yeni 'Jest'i
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN