Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Modanın geleceğine ışık tutan

Giriş Tarihi: 18.3.2016 11:47 Güncelleme Tarihi: 25.7.2016 05:13
Modanın geleceğine ışık tutan tasarım yarışması

Sektörün geleceğine yön verecek yaratıcı ve başarılı moda cılarını hayata kazandırmayı hedefleyen Vakko Esmod Moda Akademisi ile Kimtex işbirliği sonucu 2.kez hayata geçirilen "Vakko Esmod & Kimtex Tasarım sı"nın jüri seçimi 15 Mart Salı günü Vakko Zorlu’da gerçekleşti.

Moda sektörünün geleceğine yön verecek yaratıcı ve başarılı moda cılarını hayata kazandırmak amacıyla Türkiye'nin en köklü moda markası Vakko ile100 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren dünyanın en etkin moda okulu ESMOD işbirliğinde kurulan Vakko Esmod Moda Akademisi'nin yetenekli öğrencilerinin, Kimtex'in zengin kumaşları ile hazırladıkları tasarımlar bu ile gün ışığına çıktı.

Öğrencilerin hazırladıkları tasarımlar; Türkiye'nin moda konusunda yetkin isimleri Vakko Esmod Moda Akademisi Kurucusu Bernheim, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı , TGSD üyesi Kimtex CEO'su Tanzer Gözek, ünlü moda tasarımcıları ve ten oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

" Vakko Esmod & Kimtex Tasarım Yarışması 2016" finalinde; jüri tasarımlarını en çok beğendiğiVakko Esmod Moda Akademisi dört öğrenciyi belirledi. Birinci seçilen Sıla Varol, moda dünyasıyla daha yakın ilişkiler kurabilmesi ve moda endüstrisinde profesyonel bir kariyer yapabilmesi, için Paris'te her yıl düzenlenen Premiere Vision Fuarı'na katılmaya hak kazandı. İkinci Florentina Climinte, üçüncü Pelin Gündoğan ve dördüncü Simge Nizam'ın başarılarıysa para ödülüyle kutlandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Modanın geleceğine ışık tutan tasarım yarışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN