Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ben ölmedim

gecesi Fatih’teki İBB binasının önünde darbecilerin başından vurduğu şehit Ömer Cankatar’ın annesi: Oğlum sanki hiç gitmemiş gibi. Rüyalarıma girip ‘Ben ölmedim, üzülme anne’ diyor

Ben ölmedim
'un kahraman şehitlerinden Ömer Cankatar darbe girişimini haber alır almaz evine çok yakın olan Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasına gitti. Darbeci hainlerin kurşunlarıyla başından vurularak oracıkta şehit olan Cankatar'ın annesi ertesi sabah gelen acı haberle yıkıldı. O günün üzerinden tam 1 yıl geçti ancak anne Atike Yağmur'un acısı dinmedi. Anne Yağmur "Bütün gün Ömer'le birlikteydik evde. Güldürürdü bizi. Akşamüzeri 'internet kafeye gidip iş bakacağım' diyerek evden çıktı. Televizyonu açtım ki kıyamet kopuyor. Aradım Ömer'i eve çağırdım. 'Ben de gidiyorum' dedi. Bir daha ulaşamadım. Sabah ölüm haberi geldi yavrumun. Duyunca bayılıp kalmışım" dedi.

'FOTOĞRAFLA KONUŞUYORUM'
Bir yıl içinde çok zor bir süreç geçirdiğini anlatan anne Yağmur "Duvardaki fotoğrafına bakıp oğlumla konuşuyorum sürekli. Sanki hiç gitmemiş gibi. Sık sık rüyamda görüyorum. 'Ben ölmedim, üzülme anne' diyor. Bir keresinde rüya değil gerçekten gördüm. Beni deli zannettiler. Şehit olduktan birkaç gün sonraydı. Kafamı ikinci kez çevirip baktığımda yoktu" diye konuştu.

'ŞEHİT OLMAK İSTİYORDU'
Acılı anne "16 yaşından beri çalışıp bize bakıyordu yavrum. Çok çaba sarf etti, 'Anne sizi yaşatamadım' diye üzülüyordu. Gözü kara bir çocuktu. Hep şehit olmak istiyordu. 'Anne gidip şu PKK'lıları öldüreyim, ne olacak şuradan (şakağını göstererek) bir kurşunla vurulurum. Ölmeyecek miyiz? Bari şehit olarak ölrüm' diyordu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ben ölmedim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN