Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erol benim yol arkadaşımdı...

Giriş Tarihi: 15.7.2017
Erol benim yol arkadaşımdı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakın dostu olan ve AK Parti’nin tüm reklam kampanyalarına büyük emek veren Erol Olçok ve 15 yaşındaki oğlu Abdullah Tayyip, ’un baba-oğul şehadete yürüyen kahramanları oldu

gecesi, 'cü hainlerin şehit ettiği isimlerden biri de Erol Olçok ve 16 yaşındaki Abdullah Tayyip Olçok'tu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın dostu olan ve AK Parti'nin tüm reklam kampanyalarına büyük emek veren Olçok, o gece 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki direnişe katıldı. Baba-oğul darbecileri geçit vermemeye çalışırken hainlerin kurşunlarıyla şehit edildiler. Darbe girişimini öğrenir öğrenmez hemen meydanlara inmek için harekete geçen Erol Olçok, oğluna evde annesi ve kardeşleriyle kalmasını söyledi. Babasını dinlemeyen Abdullah Tayyip Olçok, darbecilere karşı durmak için babasının peşinden meydanlara indi. İlk olarak Altunizade'ye giden Erol Olçok, sokağa çıkan vatandaşlara, "Bu vatan bizim, kimse bu vatanı bizden alamaz. Köprü'de sorun büyük arkadaşlar, orayı almamız lazım" sözleriyle cesaret verdi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen salı Erol ve Abdullah ayyip Olçok'un kabrine giderek Kuran-ı Kerim okudu, dua etti.

OĞLU KALBİNDEN VURULDU
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne doğru yürüyen halkın arasında en önde giden Erol Olçok köprüye geldiğinde darbeci askerleri ikna etmeye çalıştı. Hainleri ikna edemeyen Olçok, sürekli ateş açıldığından dolayı oğlunu güvenli bir yere koymak istedi. Oğluna doğru gitmeye başladığı anda darbeciler tarafından vuruldu. Vücuduna 3 mermi isabet eden Olçok'a yardıma koşan oğlu ise iki zırh delici mermiyle kalbinden vuruldu. Abdullah Tayyip Olçok olay yerinde şehit düşerken, Erol Olçok kaldırıldığı hastanede şehadete ulaştı. Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok, Marmara İlahiyat Fakültesi Camisi'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi. Cenazeye katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan gözyaşlarına hakim olamadı. Konuşmasına devam edemeyeceğini söyleyen Erdoğan, "Erol benim yol arkadaşımdı. Abdullah pırlanta bir yavrumuzdu. Mekanları cennet olsun İnşallah" dedi.

TÜRKİYE'NİN YENİDEN DOĞUŞU: 15 TEMMUZ YILDÖNÜMÜNDE 15 TEMMUZ DİRENİŞİNİN SİMGE NOKTALARI '15 TEMMUZ MİLLİ İRADENİN YÜKSELİŞİ' SERGİSİ TÜRKİYE 15 TEMMUZ İHANETİNİ SABAH’TAN OKUDU!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erol benim yol arkadaşımdı...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN