Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkler ‘OK’ demeden üretim yapamıyor

Giriş Tarihi: 18.2.2013
Ford Motor'un Brezilya, İspanya ve ABD'de üreteceği üç modelin onayını Türkler veriyor. Haziranda Valencia'da devreye girecek yeni Transit Connect, Brezilya'daki bantlardan inecek yeni Cargo kamyon ile Kansas'ta üretilmeye başlanacak markanın efsane ticari aracı Transit, Türk mühendislerin izni ile yollara çıkacak. Bir başka deyişle yeni modellerin düğmesine Türkler basacak. Türk otomotivinin çağ atladığını anlatan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, geldikleri son noktayı şöyle anlattı:

TÜRK MÜHENDİSLER ONAYLIYOR
"Ford'un ticari araç üretim merkezi, en büyük 3 Ar-Ge merkezinden biriyiz. Transit Connect'ten, Transit'e birçok modeli Gölcük fabrikamız geliştirdi. Bu araçların tasarım ve mühendislikleri Ford Otosan'ın Ar-Ge'sine ait. Bu araçların farklı ülkelerdeki üretim süreçlerine Ford Otosan dahil. Ford Otosan'ın mühendisleri araçlar üretilinceye kadar diğer fabrikalara yardımcı oluyor. Üretim iznini, onayını veriyor. Bir anlamda otomotivin 'son ütücüsü' olduk."

Fiesta Ford'un en çok satan modeli
Pazara sunulduğu 1976'dan bugüne dünya çapında 15 milyon adetten fazla satışa ulaşan ve Avrupa'da segmentinin en çok tercih edilen modeli unvanına sahip Fiesta, yenilendi. Fiesta'nın 6'ncı nesli 31 bin 795 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Ford Otosan'ın 2012'de toplam araç satışlarının yüzde 20'si, binek araç satışlarının ise yüzde 46'sı Fiesta oldu. 2012'de 21 bin 571 adet Fiesta satıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkler ‘OK’ demeden üretim yapamıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN