Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Araç sahipleri aman dikkat!

Kış aylarının yaklaşmasıyla sürücüler araçlarının bakımı için servislere akın etmeye başlarken, rahat ve güvenli sürüş için kış lastiği takılmasının hayati olduğu belirtiliyor.

Giriş Tarihi: 4.11.2013 14:46
Kış aylarının yaklaşmasıyla araçlarına 'Kışlık Bakım' yaptırmak isteyen sürücüler servislere akın etmeye başladı. Bu yıl havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesini fırsat bilen sürücüler bakım yaptırmak için kış aylarına girilmesini bekledi. Araçlarıyla kışın rahat ve güvenli sürüş yapmak isteyen vatandaşlar, 1 Aralık 2013 tarihi itibari ile başlayacak olan 'Kış Lastiği' uygulaması için lastiklerini de servislerde değiştirmeye başladı.

Araçların kış bakımlarını yapan servis görevlisi Mekanik Elektronik Teknisyeni Gökhan Akay, araç sahiplerinin kış bakımından kaçınmamaları gerektiğini vurguladı. Akay, kışa hazır olmayan araçların kaza yapma riskinin daha fazla olduğunu dile getirerek, 'Bize kış bakımı gelen araçların ilk önce lastiklerinin uygun olup olmadığına bakıyoruz. Daha sonra bu araçların antifriz ölçümünü yapıyoruz. Buna bağlı olarak araçlara antifriz ilavesi yapıyor, ya da yenilemesini yapıyoruz. Bu işlem tamamlandıktan sonra yağ bakımlarına bakıyoruz. Bu işlemler bittikten sonra mekanik durumu gözden geçiriliyor. Bu süreçte ise araçların ön takımına ve frenlerine kontrol ediliyor. Ancak havaların iyi gitmesini fırsat bilen vatandaşlar henüz tam anlamıyla gelmeye başlamadı. Bu ay içinde müşterilerimiz araçlarını kışlık bakım için getirecektir' diye konuştu.

'KIŞ LASTİĞİNİ MUTLAKA TAKTIRSINLAR'

Kış lastiklerinin mutlaka takılması gerektiğini belirten Akay, konuşmasına şöyle devam etti:

'Vatandaşların araçlarına kış bakımı yaptırmasının maddi ve manevi kazançları oluyor. Sonuçta kendisinin ve ailesinin canı var. Bakım yaptırdığı aracında can taşıyacak. Bir diğer yönüne bakacak olursak, para verip aldığını aracına bakım yaptırmaması, kaza yapması daha fazla masraf açacaktır. Üç liradan kaçarken 5 liradan olmalarına gerek yok diye düşünüyorum. Özellikle 1 Aralık tarihinde girecek olan 'Kış lastiği' uygulamasına uysunlar ve araçlarına lastik taktırsınlar.'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Araç sahipleri aman dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN