>

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa'da hedefine Gölcük'le ulaşacak

Ford Başkanı Bill Ford, Avrupa'da büyümek için en büyük silahlarından birinin Gölcük'te üretilen Transit ailesi olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 9.12.2013
Avrupa'da krizden çıkışın işaretlerini gören Ford, hedef büyüttü. Pazarın 5 yılda yüzde 20 büyüyeceğini öngören marka, daha önce 15 olarak açıkladığı yeni model sayısını da 25'e çıkardı. Ford'un Barselona'da düzenlediği 'İleriye Gitmek' (Go Further) sloganlı zirvede, Ford Başkanı Bill Ford ile Ford Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Stephen Odell Avrupa planlarını anlattı. Ford Başkanı Bill Ford, Avrupa'da büyümek için en büyük silahlarından birinin Gölcük'te üretilen Transit ailesi olduğunu açıkladı. Bill Ford, Avrupa'da krizin en kötüsünün geride kaldığını belirterek, "Ford'un Avrupa'daki geleceği çok parlak. Amerika'da çok çalıştık ve krizin üstesinden geldik" dedi. Stephen Odell ise Ford'un son 10 aydır Avrupa'daki satışlarının hızla arttığını belirterek, şunları söyledi: "Türkiye'de üretilen Transit ailesiyle ticari araçta çok önemli bir marka yarattık. Yeni modeller 2014'te Gölcük'ten gelmeye devam edecek. Ticari araç ailemizin cephesinden Avrupa'dan çok iyi sonuçlar geliyor. Avrupa'da hafif ticari araç satışlarımız hızla yükseliyor ve son 10 yılda Avrupa'da tarihi rekora ulaştı."

Transit ailesine iki yeni üye
Transit Connect'in Avrupa'da yılın ticari aracı seçildiğini hatırlatan Odell, "İki yıl üst üste bu ödülü olan ilk marka olduk. Gelecek yıl Türkiye'de üretilecek 2 tonluk Transit ile ailenin en küçüğü olan Transit Courier'i piyasaya sunarak, Transit ailemizi tamamlayacağız" diye konuştu.

Avrupa'daki ilk Mustang
Avrupa 'da satılacak ilk Mustang olma özelliğine sahip Yeni Ford Mustang, yeni 2.3 litre EcoBoost motor ve 5.0 litre V8 motor özelliklerine sahip olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa'da hedefine Gölcük'le ulaşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN