Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Telefonların kameralarını böyle kapattılar!

Detroit Otomobil Fuarı’nda boy gösteren şirketlerden biri olan General Motors ziyaretçilerin fotoğraf çekememeleri için telefonların ön ve arka kameralarına etiket yapıştırdı.

Giriş Tarihi: 22.1.2014 10:52
Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Detroit Otomobil Fuarı bu yıl da hareketli geçti. Fuarda boy gösteren dünya devlerinden biri olan General Motors'ın 1950 yıllarında mimar Eero Saarinen tarafından kurulan özel kampüsü de ziyaretçilere açıldı. Ancak yetkililer ziyaretçilerden bu bölgede kesinlikle fotoğraf çekilmemesini istedi ve telefonların ön ve arka yüzünde bulunan kameralara özel bir etiket yapıştırdı.

BusinessInsider'ın haberine göre etiket yoluyla fotoğraf çekilmesini önlemede kısmen başarı sağlayan General Motors yetkilileri, etiketin telefonlardan çıkarılma durumuna karşılık da özel bir etiket geliştirdi. Etiket yerinden çıkarıldığında kırmızı rengi daha da açık bir renge dönüştüğünden fotoğraf çekme yasağını kimin delmeye çalıştığı da kolayca anlaşılabiliyordu.

Dünyada pek de eşi benzeri görülmemiş fotoğraf çekme yasağı için kullanılan etiketlerin önümüzdeki dönemlerde farklı etkinliklerde de karşımıza çıkması işten bile değil.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Telefonların kameralarını böyle kapattılar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN