Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son Dakika Haberi: Store çöktü mü? Epic Games'e neden giriş yapılamıyor? İşte merak edilenler...

Oyun dünyasından son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Yabancı oyun basını tarafından dün Grand Theft Auto 5 (GTA 5) oyununu hiçbir kısıtlama olmaksızın ücretsiz dağıtacağı iddia edilen ’in satış platformu Epic Games Store’a an itibariyle giriş yapılamıyor. GTA 5 oyununun ücretsiz dağıtılıp dağıtılmayacağını merak eden oyuncular anlık olarak platform üzerinde takipteler. Söz konusu siteye giriş yapılamaması üzerine oyuncular Epic Games Store çöktü mü? Sorusuyla araştırmalarını sürdürüyorlar. Epic Games'e neden giriş yapılamıyor merak edenler içeriğimizde detayları bulabilirler. Peki,Epic Games Store çöktü mü? İşte son dakika haberinin ayrıntılar…

Giriş Tarihi: 15.5.2020 06:23 ABONE OL
Son Dakika Haberi: Epic Games Store çöktü mü? Epic Games'e neden giriş yapılamıyor? İşte merak edilenler...

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Kuzey Carolina bölgesi merkezli video oyunu yapım ve geliştirme şirketi Epic Games'in, küresel anlamda en fazla satışı gerçekleşen Grand Theft Auto serisinin 5. oyunu GTA5'i ücretsiz olarak dağıtacağı iddia edilmişti. Yabancı video oyunu basını tarafından güvenilir kaynaktan alındığı söylenen bilgilere göre GTA5 bugünden itibaren hiçbir kısıtlama olmaksızın kullanıcılara pek çok ek özellikle birlikte ücretsiz sunulacaktı. Bu gelişme üzerine dünden bu yana heyecanla bekleyen oyuncular, dağıtımın yağılacağı iddia edilen Epic Games Store'a girerek anlık olarak takip ediyorlardı. Ancak platforma giriş an itibariyle yapılamamaya başladı. Bunun üzerine bekleyişte olanlar arama motorlarına yönelerek Epic Games Store çöktü mü? sorusunun yanıtını yoğun şekilde araştırmata başladı. Epic Games'e neden giriş yapılamıyor öğrenmek isteyenler içeriğimizde tüm bilgileri bulabilirler.

SON DAKİKA! EPIC GAMES STORE ÇÖKTÜ MÜ?

İşte konuya ilişkin ayrıntılar...

Kuzey Carolina merkezli oyun yapım ve geliştirme şirketi Epic Games'in GTA 5 oyununu ücretsiz olarak dağıtacağı iddia edilmişti. Dünden bu yana heyecanlı bekleyişini sürdüren oyuncular Epic Games Store'da aşırı yüklenmeye sebep oldu. Bundan dolayı Epic Games Store platformuna erişim an itibariyle sağlanamıyor.

"Uygulama askıya alındı" veya "Uygulama çöktü" hatası alırsam ne yapmalıyım?

Epic Games başlatıcısını yönetici olarak çalıştır: Epic Games başlatıcısının kısayolunun üzerine gel ve sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğine bas.

Güvenlik duvarını ve arka planda çalışan uygulamaları devre dışı bırak.

Ekran kartı sürücülerini en son sürüme güncelle:

  • Nvidia
  • AMD
  • Intel
  1. Başlatıcıdan oyunun dosyalarını doğrula.
  2. Sorunların devam ederse lütfen Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir bileşenlerini onarmayı dene:
  3. Visual Studio 2013 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Paketleri'ni indir.
  4. cvredist_x64.exe ve cvredist_x86.exe'yi seç.
  5. İndirme işlemi tamamlanınca iki exe'yi de çalıştır ve onarmayı seç.
  6. Onarım işlemi tamamlanınca bilgisayarını yeniden başlat.
  7. Oyunu tekrar açmayı dene.

Gamepressure.com adlı yabancı video oyunu içerikleri üreten site, hazırladıkları haberde güvenilir kaynaklardan bilgi aldıklarını belirterek GTA 5 ile ilgili şu detayları açıklamıştı...

Gamepressure.com internet sitesinde yapılan açıklamada güvenilir bir kaynaktan aldıkları bilgilere göre Epic Games Store'da bugünden itibaren GTA 5 oyununun tam sürüm olarak ücretsiz oyunculara sunulacağı iddia edildi.

"HİÇBİR KISITLAMA OLMAYACAK!"

Söz konusu internet sitesi haberin devamında Epic Games Store'un çoğu zaman ünlü oyunların tam sürümlerini ücretsiz olarak sunduğunu ancak bu seferki promosyonun üst seviyede olacağını belirterek, kimliği açıklanmayan fakat oldukça sağlam bir kaynaktan aldıkları bilgilere göre Grand Theft Auto (GTA5) oyununun tam sürüm olarak 14 Mayıs 2020 Perşembe gününden itibaren Epic Games Store'dan 21 Mayıs 2020 tarihine kadar ücretsiz şekilde indirilebileceğini söyledi.

Ücretsiz olarak indirilebilecek olan GTA V oyununun Premium Edition sürümü olacağı, hiçbir kısıtlama olmaksızın oyunun kendisine ve Grand Theft Auto Online sürümü erişilibileceği ve bunların yanı sıra pek çok ek içeriğinde sunulacağı haberde yer alan detaylar arasında yer alıyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Son Dakika Haberi: Epic Games Store çöktü mü? Epic Games'e neden giriş yapılamıyor? İşte merak edilenler...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA