Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yılan yılı bereket getirecek

Giriş Tarihi: 10.2.2013

Yeni yıl bizim için 1 Ocak'ta başlasa da, Çin astrolojisine göre gerçek yeni yıl bugün başlıyor. Artık Ejderha yılından çıkıyor, dünyaya büyük değişimler vaat eden Yılan yılına giriyoruz. Peki bu yıl bize neler getirecek, en çok nelere dikkat etmemiz gerekecek?

Arayanlar için yeni yıl boldur... Eğer 1 Ocak itibariyle beklediğiniz yenilikler gelmediyse, işte size fırsat. Bugün itibariyle Çin astrolojisine göre yeni bir yıla, Yılan yılına başladığımızın müjdesini verelim. Bildiğiniz gibi çoğunlukla fare, öküz, domuz gibi görünüşte çok da sevimli olmayan hayvanların isimleri taşıyan Çin astrolojisi ya da burçları, tıpkı Batı astrolojisinde olduğu gibi 12 burç tarafından yönetilir. Çin astrolojisinde bu hayvanların yanı sıra elementler de önemlidir... Çin astrolojisinde ateş, hava, su, metal, ağaç elementi gibi beş element vardır ve bunlar, hayvan burçlarının niteliklerine eklenir. O nedenle bazen Ateş Yılanı yılını deneyimleriz, bazen Su Horozu yılını... 23 Ocak 2012'de başlayan ve bir hayli zorlu geçen Ejderha yılı 9 Şubat 2013'te bitiyor ve dünya 10 Şubat itibariyle Su Yılanı yılına giriyor. Ancak Çin astrolojisinde Yılan burcunun gerçek elementi de tıpkı Ejderha burcunda olduğu gibi ateş olduğu için, Su Yılanı yılının da çok kolay geçeceği söylenemez. Yine de Ejderha yılına oranla daha bereketli, bilge bir yıl içinde olacağımız söylenebilir. Yang, yani eril nitelikli Ejderha yılının bitimiyle; şimdi yin, yani dişil nitelikli bir yıl yaşayacağız.

HEM SU HEM ATEŞ ELEMENTİ ETKİLİ
Yılan yılını anlatırkan, biraz sembollerden gitmekte yarar var. Öncelikle tıbbı da temsil eden yılan gizemlidir, dişildir, şifacıdır, dönüştürücüdür, nemlidir... Yılan ortalamayı sevmez, o aşırı uçların hayvanıdır. Bu yeni yılda bilimde, teknolojide büyük yenilikler bekleyebiliriz. Araştırmalar patlama yaratabilir. Su yıllarında; özellikle eğitim ve araştırma konuları çok ön plana çıkar. Çin astrolojisinde beş element tarafından yönetilen 12 burç, elementler de işin içine katıldığında 60 yıllık periyotları içerir. Çin Takvimi de bu periyotlara dayanır. Her elementin yıkıcı ve yapıcı tarafları vardır, ateş sıcaklık verir ama yakar da, keza su berekettir ama sel de olabilir. Aslında Yılan burcu genel olarak ateş elementini simgeler; o nedenle bu yıl hem ateş hem de su elementinin etkin olacağı söylenebilir. Yoğun aşk, muhabbet duygularının yaşanacağı bir yıl olacağından söz edebiliriz. Aynı zamanda su elementi bereketi simgelediği için iş, para konularında da kimi insan bereketli günler yaşayacaktır.

DÜNYADA NELER OLACAK?
Yılan yılının rengi siyahtır. Siyah uzay boşluğunun, sıfır noktasının rengidir, aynı zamanda suların derinliklerini de simgeler. Bu nedenle bu yılda beklenmeyen değişiklikler, bazen de dengesizlikler olması mümkün.
İş hayatı açısından iyi bir yıldayız ama yine de bir şeyler imzalamak ekstra dikkat istiyor.
Yılanın ateş elementi nedeniyle su yılanı yılında bile olsak yine de ateşe dikkat, yangınlar görülebilir. Elektrik problemleri olabilir. Depremler ve volkan patlamaları beklenebilir.
Yılanın trene benzemesi nedeniyle tren kazaları, demiryolunda problemler olabilir.
Dolaşım sistemi ve ince bağırsaklarda sorunlar yaşanabilir; gözlerde, korneada problemler oluşabilir
Yılan tıbbı da temsil ettiği için, bu dönemde yeni ilaçlar keşfedilebilir. Özellikle de kalp sağlığına ilişkin yenilikler beklenebilir.
Maden endüstrisi gelişebilir, nükleer denemeler yapılabilir.
Dünyada gösteri yürüyüşleri, isyan hareketleri başlayabilir.
Bu yıl su elementi niteliği taşıdığından, su konusu ile ilgili lojistik sorunlar yaşanabilir, taşımacılık problemleri olabilir, tsunamiler, seller görülebilir. Seyahatlerinizde hijyene dikkat edin, özellikle de Domuz yılında doğduysanız.
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılan yılı bereket getirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN