Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul'da nisan!

Giriş Tarihi: 7.4.2013
7 Nisan Pazar - Bugün, 12/A Murakıp Sokak'ta ikamet eden Külah'ta Bit Pazarı var. Eski usül bavullar, posterler, plaklar için bakmak gerek. Sonra da Tophane Art Walk sebebiyle Galata-Karaköy ve Tophane civarında açık galeriler arasında gezinip, ruhu beslemeli.
Ben özellikle Elipsis, Metehan Özcan - Resimli Bilgi sergisinde takılmayı düşünüyorum.
8 Nisan Pazartesi - "Pazartesi nereye gidilir, haftanın daha ilk gününde eğlenilir mi, bu sendroma çare ne?" tweet'lerine cevap veriyorum:
BaBa ZuLa'dan Murat Ertel Babylon Lounge'da DJ seti başına geçecek. Amaç İstanbul Film Festivali filmlerinden Balkan Spirit'in gösterimini kutlamak.
9 Nisan Salı - 21.30'da Atlas Sineması kapısında oluyorsun. Çünkü Juliette Binoche ve Jean-
Luc Vincent'ın başrollerini paylaştığı Camille Claudel 1915 filmi var. Pek çok sanatçı gibi zamanında değeri anlaşılamamış, ailesi tarafından akıl hastanesine yatırılmasının en doğrusu olacağına karar verilmiş bir büyük ustanın, heykeltraşın hikayesi.
Öncesinde ise gerçek hikayeleri izlemek isteyenler için belgeseller kuşağında göçün, pastacılığın, zenginliğin, fakirliğin, beş neslin hikâyesi: Gurbet Pastası, Pera Müzesi'nde, 19:00'da.
10 Nisan Çarşamba - Çarşamba!
Bugün yeni bir şeyler keşfetmek için en ideal gün. O halde Prince, David Bowie ve Eurythmics gibi rock efsaneleri; Rachmaninov, Schubert ve Bach gibi klasik müzik dehalarının müziklerini dinleyerek büyümüş, Avusturalyalı, indie popçu Sarah Blasko'yu Babylon'da dinleyebilirsiniz.
11 Nisan Perşembe - Herkese, her keseye program: 1. Hollandalı fotoğraf sanatçısı ve sinemacı Ed van der Elsken'in Paris'te 50'li yıllarda yaptığı çekimlerin hikayesini anlatan 'Sol Yakada Aşk' sergisi Poligon'da (Serdar-ı Ekrem Caddesi, Seraskerci Çıkmazı, Aytemiz Apt. 1/1, Galata) 2. İnternetten kendi sevdikleri müzikleri yapmaya başlayan, kıtalalar arası vapur seyahatlerinde çok şey öğrenen, sonra da size şuradan sahneye de alalım diye istenen Yüzyüzeyken Konuşuruz, Hayal Kahvesi'nde.
3. İngiletere'den gelme, Hot Since 82 yaz ayları gelince kalabalıklarla dolan Kasette'te.
12 Nisan Cuma - Ben 1997'li yıllardan beri hayranlarındandım ama filmi de aslını yaşatır tadında olunca pek memnun kaldım. Kısaca:
Kaybedenler Kulübü KadıköySahne'de, Yalnızlar Partisi'ni sunar. Sonra da madem nostaljinin dibine vurduk diyerek Jolly Joker'de Levent Yüksel dinleyecek ve lütfen Beni Bırakın söylesin diye bekleyeceğiz.
13 Nisan Cumartesi - Bir gecede kaç mekan gezeriz iddiasına baştan girmeli bir gece dilerim. Can Bonomo @ Bronx; üç yıl önce beni sahneye kitleyen, çok iyi müzik yapan Portico Quartet @ Babylon; Aylin Aslım @ Salon İKSV'de. İster seç beğen al, diler birinde kal.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'da nisan!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN