Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Artık YouTube'da yalnız değilsiniz

Ürettiği içeriği YouTube üzerinden milyonlarla paylaşmaya çalışanların işi artık daha kolay. Çünkü artık sizi keşfeden ve içeriğinizi daha fazla kullanıcıya ulaştıran sistemler var

Giriş Tarihi: 17.11.2013
Video paylaşım sitesi YouTube'u her ay 1 milyardan fazla kullanıcının ziyaret ettiğini biliyor musunuzi? Ayrıca YouTube'da ayda 6 milyar saat video izleniyor. Her dakika 100 saatlik video yükleniyor... Tüm bu sayısal veriler, YouTube'un ne denli büyük ve önemli bir platform olduğunu anlamamıza yardımcı oluyor. Fakat örnekler daha önemli. Dünyanın herhangi bir yerindeki bir müzisyenin YouTube'a yüklediği videoyla değişen hayatı hiçbirimize yabancı değil. Çünkü hepimiz, sevsek de sevmesek de, Justin Bieber'in bir anda nasıl bu kadar ünlü olduğunu biliyoruz!

VİDEONUZA DESTEK LAZIM!
Bieber örneği bize çok şey anlatsa da onun ulaştığı başarıya erişmek çok da kolay değil. Fakat bu durum arzuladığınız başarının imkansız olduğu anlamına da gelmiyor. Yine de desteğe ihtiyacınız olduğu da bir gerçek. Ve bu desteği vermeye hazır olanların sayısı da hiç az değil. Üstelik bu destek artık hiç uzakta da değil. YouTube sertifikası sahibi ve You- Tube'un Avrupa'daki en önemli iş ortaklarından biri olan BuzzMyVideos, artık Türkçe olarak da hizmet vermeye başladı. Türünün bir başka örneği Social Blade platformu gibi BuzzMyVideos da temel olarak 'geleceğin YouTube yıldızları'nı keşfetmeyi amaçlıyor.

GELİR DE SAĞLIYOR
YouTube artık sadece videolarınızı milyonlara ulaştırmakla alakalı değil bildiğiniz gibi. Artık video paylaşım platformu sayesinde para da kazanmak mümkün. Tabii ki ilk gereken şey özgün içerik. Hangi kategoride olursa olsun, ister şarkılarınızı ya da danslarınızı, isterseniz de eleştirilerinizi veya yemek tariflerinizi paylaşın... Eğer videolarınız kendine özgü, ilgi çekici bir içeriğe sahipse doğru orantılı olarak internetten gelir elde etme şansınız da yüksek oluyor. Üstelik BuzzMyVideos ve ona benzer girişimler size bu konuda yardımcı da oluyor.

KAÇ KİŞİ NE KADAR KAZANIYOR?
YouTube'dan ne kadar gelir elde edildiğini merak ediyorsanız size birkaç sayısal veri verelim: YouTube istatistiklerine göre 2007'de ortaya çıkan partnerlik sistemi şimdilerde 30 ülkeden 1 milyondan fazla kullanıcıyı kapsıyor ve bu kullanıcıların bir çoğu içeriklerinden para kazanıyor. Bu kullanıcıların 100 bine yakını ise yılda yaklaşık 100 bin dolar gelir elde ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artık YouTube'da yalnız değilsiniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN