Yeni Türkiye'nin medyacıları bu akademide yetişecek

Giriş Tarihi: 23.2.2014

İstanbul Medya Akademisi derslere başlıyor. Mart ayından itibaren öğrenciler TV yapımcılığından yönetmenliğe medyanın pek çok alanında ders görecek

'Yeni Türkiye'nin Yeni Medya Merkezi' sloganıyla 2013 yılının ağustos ayında çalışmalarına başlayan İstanbul Medya Akademisi, mart itibariyle öğrencilerine kapılarını açıyor. Öğrenciler, teori ve pratik bir arada olmak üzere, mesleki İngilizce'den spikerliğe, TV yapımcılığından yönetmenliğe pek çok alanda ders görecek. Akademi, 2 bin metrekarelik bir alanda iki ana stüdyo, bir kayıt stüdyosu ve Türkiye'nin en büyük green box stüdyolarından birine sahip dev bir medya üretim tesisinde hizmet verecek. Öğrenciler, stüdyo ziyaretinin ötesinde son teknoloji medya üretim araç ve gereçleriyle donatılmış gerçek TV stüdyolarında, yayınlanan gerçek televizyon programlarında Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı sertifikalı eğitim görme imkanı bulacak. İstanbul Medya Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Ogün Şanlıer, kurumun hedefini şöyle tarif ediyor: "Aynı zamanda seçkin bir yapım evi olan İstanbul Medya Akademisi bu üretim süreçlerine öğrencilerini dahil ederek geleceğin seçkin medyacılarını yetiştirmeyi hedefliyor."

AYDINLIK GELECEĞİN TEMİNATI
Şanlıer, 'kalite' meselesine de "Medya Akademisi, geleceğin medya çalışanlarının henüz eğitimleri sırasında doğru çalışma şartları, yayıncılık, meslek ilkeleri gibi konularda medeniyet anlayışımıza uygun eğitilmesini sağlamaktadır. Biz insana değer veren ve ona yapılan yatırımın hassasiyetinin bilincinde olan bir kuruluşuz. Temiz medyanın içeriğiyle beslenen temiz nesiller, aydınlık geleceğimizin teminatıdır" sözleriyle vurgu yapıyor. Peki burada eğitimini tamamlayanların iş bulma olanağı nedir? Ogün Şanlıer bu soruyu da şöyle yanıtlıyor: "İstanbul Medya Akademisi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika programlarıyla piyasada geçerliliği tartışmasız bir belgeyle öğrencilerinin iş bulmalarının önünü açıyor. Akademimizde eğitimini başarıyla tamamlamış öğrencilerimizi ulusal çapta yayın yapan TV kanallarında, film-dizi setlerinde ve kendi bünyemizde ürettiğimiz yapımlarda stajlarını yapmalarını sağlayarak istihdamlarına yönelik ilk adımlarını atmalarını sağlayacağız. Ayrıca İŞKUR'la yapılacak anlaşmalarla, meslek edindirmeye yönelik verilecek teknik eğitimlerle öğrencilerimizin doğrudan sektöre girmelerini sağlayacağız. Başarılı öğrencilerimize öncelikle kendi bünyemizdeki projelerimizde istihdam sağlamak temel hedeflerimiz arasındadır." Kurumun misyonu bu kadarla sınırlı değil. Akademi yurtdışında oluşmuş yanlış algıları da düzeltmeye ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunmaya çalışıyor: "Özellikle Batı'daki medya mensuplarına yönelik seminer programlarımızla Türk dış politikası, Türkiye'de haber kaynakları, Türkiye'de İslam gibi yurtdışında istenmeyen şekilde oluşmuş yanlış algıların düzeltilmesi ve yeni medya anlayışımıza uygun hale gelmesi konusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu sayede bölgesel kalkınmanın yanı sıra küresel barışın sağlanacağı bir dünyanın medyasının temellerini atmayı hedeflemekteyiz." Bu kurumda öğrenim görmek isteyenler ellerini çabuk tutmalı! Zira başvuru için son tarih 2 Mart! Katılım ve detaylı bilgi için www.medyaakademisi. com.tr adresine başvurabilirsiniz.

AKADEMİK KADRO
1. Hasan Kaçan
2. Abdulkerim Tever
3. Mehmet Tuncer Ekicioğlu
4. Ali Osman Emirosmanoğlu
5. Ahmet Can Çakırca
6. Aynur Ayaz
7. Ekrem Arslan
8. Gökhan Aşık
9. İbrahim Altay
10. Merve Şebnem Oruç
11. Sultan Önen
12. Ufuk Gökkaya
13. Faysal Soysal
14. Taner Elhan
15. Gökdemir İhsan

EĞİTİMLER

Dersler
* Televizyon Yapımı
* Dizi Yapımı
* Film Yapımı
* Program Yönetmenliği
* Dizi Yönetmenliği
* Film Yönetmenliği
* Senaryo
* Görsel Efekt ve Compositing
* Yeni Medya
* Televizyon Haberciliği
* Gazetecilik
* Sunuculuk ve Spikerlik
* Mesleki İngilizce
* Radyo Programcılığı
* Ses Mühendisliği
* Işık
* Ses
* Kamera
* Montaj - Kurgu Teknikleri
* TV management
* Prototip Tasarımı

Atölyeler
* Sinema Atölyesi
* Format Atölyesi
* Senaryo Atölyesi
* Fotoğraf Atölyesi
* Film Okumaları
* Color Grading

Seminerler
* Türkiye'de Haber Kaynakları
* Türk Medyasını Okuma
* Haber Perspektifinden Türk Dış Politikası
* Haber Perspektifinden Yakın Türk Siyasi Tarihi
* Müslüman Ülkelerde Ortak Dil Ortak Haber
* İslamphobia ve Türkiye'de İslam
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Türkiye'nin medyacıları bu akademide yetişecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN