Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir evlilik, bir ayrılık hikayesi

Giriş Tarihi: 30.3.2014

Popüler kültür yine kazandı. Magazinin vasıfsız ünlüsü Kim Kardashian gelinliğiyle Vogue'a kapak olurken, Gwyneth Paltrow'un sessiz sedasız boşanması pek de heyecan uyandırmadı

Başlığa taşıdığım evlilik hikayesi tabii ki Kim Kardashian ile Kanye West'in Amerikan Vogue dergisine kapak olması. Her ne kadar imzalar henüz atılmamış olsa da süper magazin figürü Kim Kardashian'ın Lanvin marka gelinliğiyle verdiği gurur pozları, Annie Leibovitz tarafından fotoğraflanmış. Derginin içinde de, çiftin ya bebekleri North West'in ya da koca figüründeki Kanye'nin illa çıplak olduğu fotoğraflarda görülen şatafat, sayfalardan taşıp tüm okuyucuların gözüne sokuluyor. Dünyanın en egomanyak iki ünlü isminin birleşmesi başka türlü de olamaz zaten. 1.6 milyon dolar değerinde 15 karatlık tek taşlar, kürkler, uçaklar ve daha niceleri, görgüsüz popüler kültürün ana temaları olarak kullanılıyor. Bu hafta West ve Kardashian'ın tüm global 'evlenmemize ramak kaldı mutluyuz' çığlıklarına A'dan Z'ye zıt bir olay daha yaşandı. Domestik film yıldızı Gwyneth Paltrow ile Coldplay grubunun solisti kocası Chris Martin sessiz sedasız boşandılar. Paltrow durumu internet sitesi Goop. com'da 'conscious uncoupling' yani 'bilinçli eşsizleşme' olarak tanımladı. Halbuki Vogue'a kapak olan çifte karşı, yine dünyaca tanınan iki ünlü isimdi boşananlar. Ve herkes biliyordu ki acı, gözyaşı, aldatma vesaire her zaman gelinliği de, tek taşı da yenerdi. İlişkilerini tabloid basına hiçbir zaman malzeme etmeyen 10 yıllık evli Paltrow ve Martin ilişkisinde kol kırıldı, yen içinde kaldı.

KARDASHIAN-PALTROW DENKLEMİ
Oscarlı yaşam gurusu Paltrow'un People dergisi tarafından 'Dünyanın En Nefret Edilen Ünlüsü' seçilmesinin ardından Vanity Fair dergisinin kendisini bitirecek bir makale hazırladığı konuşulmuştu geçtiğimiz aylarda. Kontrol manyaklığıyla da itham edilen oyuncunun Hollywood'daki tüm arkadaşlarına toplu e-mail atarak dergiye karşı tavır almaları konusunda baskı yaptığı iddia edilmiş; hatta Vanity Fair'in yayın yönetmeni Graydon Carter da e-mail'in varlığını doğrulamıştı. Yani dünyanın en güçlü yayın organları isminin başına magazin figürü sıfatından daha fazlasının eklenemeyeceği Kardashian'ı alkışlarken çoluğu çocuğu, mesleği vesairesiyle geldiği yeri hak eden Paltrow yerle bir ediliyordu. Amerikan Vogue dergisinin yayın yönetmeni Anna Wintour'un kendisi iddiaları reddetse de Kim Kardashian'a dergide yer vermek istemediği söyleniyordu. Ardından ticari kaygılara yenik düşerek geri manevrayla Kim Kardashian'ı kapağa taşıdı ve bu kararını "Sıfırdan var olan, güçlü bir kadını her zaman takdir ederim" sözleriyle haklı çıkartmaya çalışıyor. Wintour, Kanye West'in bunun için kendisine yalvardığı iddialarını da yalanlıyor. Buna karşılık Vanity Fair yayın yönetmeni Carter ise Gwyneth Paltrow'u rezil edecek makaleyi, bomba dedikodular çıkmadığı için rafa kaldırdığını anlatan bir makale yazıyordu. Her ne kadar iki hikaye de eğlenceli, bakması zevkli işler olsa da Kardashian ile Paltrow denkleminde bakılması gereken başka bir nokta var. Aynı zamana denk gelen bu boşanma ve evlilik hikayeleri aslında tüm dünyada sıradanlığın prim yaptığı, vasıfsızların yüceltildiği bir zamanda yaşadığımızın canlı belgesi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir evlilik, bir ayrılık hikayesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN