Yeni yılın şarj isteyen altı canavarı!

Giriş Tarihi: 28.12.2014
Yeni yılın şarj isteyen altı canavarı!

Zaten şarjı bir gün bile dayanmayan akıllı telefonun derdi bize yetiyordu. 2015'te emzik isteyen çocuk gibi şarj edilmeyi bekleyen yedi bela daha kapımıza dayanıyor

Akıllı cihazların en büyük derdi pil ve bu dert daha uzun süre çözülemeyecek gibi görünüyor. "Akıllı telefon dediğin kendi kendini şarj etmeli" diyenlerin sayısı hiç de az değil. Bu dertle yaşamayı öğrendik. Çantasından şarj aleti deposu çıkaran erkeklere alıştık da kadınlar için 2015'i beklememiz gerekiyormuş. Yeni yılda şarj isteyen cihazlar için daha büyük pil depolarını görmeye alışacağız. Her gün onlarca aleti şarj ediyoruz. Her yıl bunlara yenileri katılıyor. Pek çok evde bilgisayar, tablet, telefon şarjı görmeye alışığız. Şimdi onları gölgede bırakacak araçlar var. Şarj konusunda daha bilinçli bir toplum olduk. Hâlâ şarz demeye devam edenleri saymazsanız tabii...

1. Aksiyon kamerası


GoPro aksiyon kamerasını kafasına takan motosiklet kullanıcılarının sayısı arttı. Her dakika kayıt yapma meraklısı koşucular, bisiklet sürücüleri, sörf tutkunları daha fazla aksiyon kamerası kullanmaya başladı. Düğünlerde de görmeye başlarsak şaşırmayın. Ancak onların da birer şarj canavarı olduğu kesin. Üstelik nasıl açıldığını bilmeden hızla pili tüketmeleri de mümkün.

2. Elektrikli otomobil

2015'te yollarda daha fazla elektrikli araç göreceğiz. Üstelik şarj istasyonlarının sayısı da her geçen gün artacak. Elektrikli otomobilin alım vergisi az, motorlu taşıtlar vergisi hiç yok. İstediğin kadar kişi binsin, bana mısın demiyor. Ancak şarj istediği zaman emzik gibi ağzına dayayacaksın. Üstelik kısa sürede olmuyor.

3. Akıllı gözlük


Google Glass almak için çektiğim çileler geliyor aklıma. Güncelleme isteyen bir cihazım daha olduğu için çok sevinmiştim. Şimdi sadece Google Glass değil, Sony'nin de nur topu gibi bir akıllı gözlüğü oldu. Farklı olarak Sony akıllı gözlüğün iki kenarının kalınlığı birbirine eşit.

4. Akıllı saatler


Şimdi akıllı saatler başına buyruk, SIM kartı üstünde şarj canavarına dönüşmeye hazır. Motorola, Samsung ve yeni yılda en çok beklenen Apple Watch ile saatler mücevhere dönüşecek. Ama bu mücevherin şarj ihtiyacı konusunda henüz bir fikrimiz yok.

5. Şarjlı bisikletler


Şarjlı
bisikletler yeni yılda daha fazla kullanılacak. Pedal çevirmekten yorulunca sizi alıp götürdüğünü hissedeceksiniz. Belki dik yokuşlarda nefesiniz daha az tıkanacak ama şarj etmeniz gereken bir cihazınız daha olacak. Ancak aparatını söküp evde şarj etmeniz mümkün.

6. Akıllı bileklikler


Sizi uykunuzda bile takip eden akıllı bileklikler şarj isteyen yeni bir araç olarak kolunuza yerleşebilir. Ama akıllı bileklikte daha fazla konfor isteyenler iki günde bir şarja zaman ayırmak zorunda. Yeni yılda koşu ve yürüyüş meraklılarının kolunda daha çok akıllı bileklik göreceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni yılın şarj isteyen altı canavarı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN