Tamamen eşit bir cilt tonu veriyor! Tüm dünyanın favori meyve maskesi

Cilt güzelliğinde doğal kaynakları kullanmak, binlerce yıllık alışkanlıklardan biri. Bu kaynaklardan biri olan meyveler ise aslında bilinenden çok daha fazla etkilere sahip. Bu nedenle cilt bakım rutininize ekleyeceğiniz tek bir meyve bile hemen her şeyi değiştirebilir. Hem saç hem de cilt üzerinde etkililiği ile bilinen muz ise bunlardan biri. Yoğun potasyum içeriği, kuru cilt ve saçı en iyi şekilde besleme kapasitesine sahiptir.

Giriş Tarihi: 14.01.2022 09:11
Tamamen eşit bir cilt tonu veriyor! Tüm dünyanın favori meyve maskesi
Sesli dinlemek için tıklayınız.

Uygulaması kolay ezilme özelliği sayesinde oldukça kolay olan muz, hem saça hem de yüze rahatlıkla uygulanabilir. Üstelik saç boyama gibi yoğun kimyasal işlemler nedeniyle yıpranan alanlarda da iyileştirici etkileri ile öne çıkıyor. Böylece saçınızda veya cildinizde ortaya çıkan hasarı iyileştirecek özelliklere sahip olan muzu, doğru kullanmak uzun zamandır aradığınız bakımı bulmanızı da sağlıyor.

"MUZ VE LOR KARIŞIMI EŞİT BİR CİLT VERİYOR"

Muz, cildinizi beslerken aynı zamanda sıkılaştırır. Bu sayede yaşlanma karşıtı işlemler arasında en doğal yöntemi uygulayabilrsiniz. Ezilmiş muza ekleyeceğiniz biraz lor, cildinizde ve saçlarınızda büyük bir etki oluşturacaktır. Ayrıca bu karışıma bir çay kaşığı bal ekleyebilirsiniz. Ekleyeceğiniz bir bardak badem yağı ise saçlarınızı ve cildinizi besleme kapasitesini artırarak canlı ve parlak bir dokuya kavuşmanızı sağlar. Bu karışımı ister yüzde ister ciltte kullanabilir, maskeyi 30 dakika bekletebilirsiniz.

Dünya çapında bazı güzellik merkezlerinin de kullanmaya başladığı "meyve maskeleri" ev rahatlığında yapabileceğiniz oldukça kolay işlemlerden biri. Hindistan'daki bir güzellik uzmanı olan Shahnaz Husain, kendi salonlarında da yüz bakımın önemli bir parçası olarak "muz maskeleri" kullandıklarını belirtiyor. Saç bakımı için de önemli bir rutin olan muzun, yüksek C ve B vitamini sayesinde parlak, pürüzsüz ve canlı saçlar sağladığını söyledi.

Bu karışıma diğer meyveleri de ekleyerek etkiyi artırabilirsiniz. Örneğin; rendelenmiş elma, biraz portakal kabuğu gibi farklı detayları bir araya getirebilirsiniz. Portakalın yoğun C vitamini içeriği, kısa sürede etki görebilmenizi sağlar. Elmalar ise pektin içeriği ile cildinize parlaklık ve eşit bir ton verirken aynı zamanda gözenekleri temizlemenizi sağlar.

SON DAKİKA SON DAKİKA