Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konforlu müjdesi

Giriş Tarihi: 8.3.2013 09:40 Güncelleme Tarihi: 8.3.2013 09:41

Eurofertil Merkezi Medikal Direktörü Hakan Özörnek, ilaç dozlarının azaltıldığı, ların deri altına yapıldığı ''konforlu tüp bebek'' si ile hastaların daha kısa sürede ve daha az vakit geçirerek çocuk sahibi olabileceklerini bildirdi.

Özörnek, yaptığı yazılı açıklamada, gerek konusunda bilginin artması gerek ilaç teknolojisindeki gelişmelerin şekillerinin değişmesine neden olduğunu anlattı.

İş hayatının ağır koşulları altında çocuk sahibi olmak için tüp bebek merkezine uğrayamayan kadınların ''konforlu tüp bebek'' tedavisi ile daha rahat anne olabildiğini aktaran Özörnek, şu bilgileri verdi:

''Hastalar artık daha kısa sürede ve tüp bebek merkezinde daha az vakit geçirerek çocuk sahibi olabilecek. Daha az ve sadece deri altı iğneler kullanarak, neredeyse hiç kan almadan uygulanan tedavi, daha az yan etkili ve en önemlisi daha az stresli. Tedavi boyunca hastaların mümkün olduğunca hayatlarını etkilememeye çalışıyoruz, bir anlamda konforlarını hiç bozmuyoruz. Bu yöntemde ilaç dozları azaltılıyor, yüzde 60 daha az yapılıyor. Enjeksiyonlar deri altına yapılıyor.

Tedavi süresinde 2-3 kez klinik randevusu alınması yeterli oluyor. Az ilaç kullanarak yapılan bu tüp bebek tedavisine 'konforlu tüp bebek' diyoruz. Tedavi, 10-12 gün içerisinde sonuç veriyor. Tedavi, 38 yaşın altındaki yumurtalık kapasitesi yeterli, boy-kilo oranı normal sınırda olan hastalara yapılabiliyor. Konforlu tüp bebek gebelik oranlarını düşürmez. Bu yöntem dünyada yeni yeni yaygınlaşmaya başladı. Türkiye'de de henüz az sayıda iyi laboratuvara sahip tüp bebek merkezinde uygulanıyor.''

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konforlu tüp bebek müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN