'un yeni yüzü

Dünya, nin 'usta'sına kilitlendi! Güzelleşmek isteyen yıldızları, Prof. Dr. Özkan'dan randevu almak için kuyruk oldu. Ünlüler ise torpil arayışına girdi...

Giriş Tarihi: 22.7.2013 11:12 Güncelleme Tarihi: 22.7.2013 11:29
Rahim ve nin mimarı olan , tıpta başarılı bir rol oynadı. geçirmek isteyen yıldızları, Ömer Özkan'dan randevu almak için sıraya girdi. , , riskli ve imkansız ameliyatların doktoru oldu. Ağustos 2011'de Türkiye'nin ilk ni gerçekleştirdi. Ocak 2012'de ise Türkiye'nin ilk yüz naklini yaptı. Sadece Türkiye değil, dünya Özkan'ın başarısına kilitlendi. Tıp otoriteleri, yüz naklinin mimarıyla iletişime geçip, işin püf noktaları hakkında bilgi istedi. Başarının ise ardı arkası kesilmedi.

ÜNLÜ İSİMLER RANDEVU DEFTERİNDE
Prof. Dr. Özkan, Türkiye'nin 4. ve 5. yüz naklini de başarıyla gerçekleştirdi. Son ameliyatla birlikte Özkan'ın adını duymayan kalmadı. Türk doktor, Hollywood oyuncularının gözdesi oldu. Birçok aktrist burun, meme büyütme ve yüz gerdirme gibi estetik operasyonlar için Özkan'dan randevu almak istedi. Bazılarının ise rahim nakli ile ilgili bilgi aldığı öğrenildi. Türk hastalar da estetik için Özkan'a kendilerini emanet etmek istedi. Aralarında şarkıcı, sporcu ve sosyetik isimlerin de bulunduğu ünlü isimler, Özkan'dan randevu alabilmek için kuyruğa girdi. Ancak başarılı cerrahın 3 aylık muayene randevuları doldu. Operasyonu öne çekmek isteyenler ise torpil arayışına girdi. Ünlü isimlerin, Prof. Dr. Özkan'a ulaşabilecek siyasileri ve bürokratları arayıp torpil talep ettiği öğrenildi.

'TECRÜBE' KONUŞTU
Literatüre geçen Prof. Dr. Özkan, "Tam Gün Yasası" nedeniyle öğretim üyesi olduğu Akdeniz Üniversitesi'nde dışı hasta bakamıyor. 5. yüz nakilli hasta Recep Sert'i takip ettiği için muayenehaneye fazla vakit ayıramıyor. Yüz naklinde gelinen noktayı ise "Emekleme dönemi bitti. Yüz naklinde tecrübeli döneme girildi" sözleriyle özetliyor.

HASTAYLA İLETİŞİM
Dünyanın peşinden koştuğu Prof. Dr. Ömer Özkan, yüz ve çene nakli yapılan Recep Sert'in sağlık durumuyla ilgili bilgiler verdi. Özkan, "Birkaç güne kadar yoğun bakımdan çıkmasını umut ediyoruz. Hastayla iletişim oluyor ama heyecanlanmasın diye uyutuluyor" dedi.

Kaynak: Takvim
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollywood'un yeni yüzü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN