Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fıtık artık problem olmayacak

Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan genç, işe girmesini engelleyen ve günün 20 saati yatağa bağlayan ndan () sayesinde kurtuldu.

Giriş Tarihi: 9.8.2013 14:02

İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden yeni mezun olan Buğra Dönmez (23), sebebiyle genç yaşta büyük sıkıntılar çekti. Final sınavlarında daha fazla artan ve mezun olduktan sonra yataktan kalkamayacak duruma gelen Dönmez, internetten rastladığı () sayesinden fıtıktan kurtularak, tekrar eski günlerine geri döndü. Genç yaşta günün 20 saatini yatakta yatmak zorunda kalan Buğra, 1 ay süren maniplasyon tedavisi ile fıtıksız bir hayata başladı.

Bursa'da Maniplasyon ve Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Ali Şahabettinoğlu'nun tedavisi ile sağlığına kavuşan Dönmez, "Bu sene okulumun son senesiydi. Bitirme projesi falan derken sanırım belime fazla yüklendim. Bacağıma vuran ağrılar nedeniyle geldim. Bacağıma vuran ağrılarım vardı. Genel olarak herhangi bir hareket yapmayı istemiyordum. Sürekli yatmak dinlenmek istiyordum. Ama şu anda yüzde 70 oranında iyileştim. Kısa bir tedavim daha kaldı. Ondan sonra daha iyi olacağım" dedi.

"MASAJLA KARIŞTIRMAYIN"

Maniplasyon tedavisinin ellerle yapılan bir fizik tedavi yöntemi olup, rahatsızlığın olduğu bölgeye sadece eller kullanılarak bir takım bastırma, döndürme gibi teknikler uyguladıklarını ifade eden Ali Şahabettinoğlu ise, "Bu tedavinin masajla ilgisi yok. Yalnız onla karıştırılmaması gerekiyor. Aynı zamanda da klasik bir batı tıp tedavisi. Alternatif tıpla da ilgisi yoktur. Oldukça başarılı olan bir tedavi yöntemi. Özellikle bel fıtıklarında, boyun fıtıklarında yüzde 98 başarı oranına sahip. Doğal bir tedavi olması ve genellikle de beraberinde ilaç kullanmaya da gerek olmaması nedeniyle tercih ediliyor. Yan etki ihtimali de son derece düşük bir tedavi yöntemidir" diye konuştu.

1,5 AYDA MUTLU SON

Buğra Dönmez'in geldiğinde yürümekte zorlandığını dile getiren Şahabettinoğlu, şöyle devam etti:

"Hem muayenesi hem de MR neticesinde belde fıtık ve bel kayması teşhisi koyduk. Ardından tedavisine başladık. Şu ana kadar henüz 6 seans oldu. Ancak önümüzde 3-4 seansımız daha var. O seanslar bitince ağrıları tamamen geçecek. Şimdi zaten ağrısız bir şekilde egzersizleri rahatça yapabilir hale geldi."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fıtık artık problem olmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN