Türkiye'nin en iyi haber sitesi

olan Üslün'ün ilk görüntüsü

Antalya'da, trafik kazası geçiren Muhittin Turan'ın yüzünün nakledildiği Türkiye'nin 6'ncı yüz nakilli hastası 'ün ameliyattan sonraki ilk görüntüleri basınla paylaşıldı.

Giriş Tarihi: 13.11.2013 13:37 Güncelleme Tarihi: 13.11.2013 13:55

Antalya'da geçirdiği trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 31 yaşındaki Muhittin Turan'ın yüzü, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde Edirne'den gelen çiftçi 54 yaşındaki 'e geçen 23 Ağustos'ta nakledildi.

İŞTE SALİH ÜSLÜN'ÜN YENİ HALİ!

BİR AYA TABURCU ETMEYİ PLANLIYORUZ

Ameliyatı gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Estetik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ömer Özkan, yaptığı açıklamada şunları söyledi: '82'inci günü bugün. Bu kadar güne rağmen sabretti. İlk defa görüyor. Bize göre de iyi olmuş. Kendisi beğendi. Artık yemeğini yiyip içebiliyor. Kısa sürede boğazındaki deliği kapatmayı planlıyoruz. Gün içinde yavaş yavaş antremanlara başladı. Bir aya kadar ondan da kurtulur diye düşünüyorum. Sağlıklı bir şekilde evine taburcu ederiz. Bir, bir buçuk aya taburcu etmeyi planlıyoruz. Hayatını kendi evinde normal şekilde devam ettirsin diye.'

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

ARTIK YEMEK YİYEBİLİYOR

Üslün'ün göz kapakları için bir operasyon yapıldığını belirten Prof.Dr.Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Daha sonra sinirler çalışmaya başladığında kasların hareketleri yerine geldiğinde, bu üç ayı bulur, umuyoruz herhangi bir ameliyata gerek kalmaz. Salih bey bizim yaptığımız litaratürde ender vakalardan biri. Alt çene, üst çene, tam yüz, dilin tabanı ve ön kısmı ile beraber artık dil hareketleri var. Yemeğini rahatlıkla yiyebiliyor. İleride çok daha rahat yiyebilecek. 5-6 yıldır hiçbir şekilde yemek yiyemeyen bir insanken, artık bunun tadını alarak yapabiliyor. Nefes borusu kısmını hallettiğimizde hem rahat nefes alacak hem daha rahat yemek yiyebilecek.'

BEŞ YILDIR YEMEK YİYEMİYORDU

Oğlu Serkan Üslün de çok mutlu olduklarını belirterek, 'Babam benden genç görünüyor. Babam için her şey önemli. Yemek yemesi, duruşu önemli. Beş yıldan bu yana yemek yiyemiyordu. Tadını unuttu. İnşallah ileride kendi ihtiyaçlarını kendi giderecek. Çok mutluyuz. Herkesin böyle mutlu olmasını dilerim' diye konuştu.

İLK TIRAŞI OLDU

Kendini ilk kez aynada gören Salih Üslün, kameralara el sallarken, hastanenin berberi tarafından ilk tıraşı yapıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüz nakli olan Üslün'ün ilk görüntüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN