Türkiye'nin en iyi haber sitesi

7'nci nden ilk görüntü

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde gerçekleştirilen Türkiye'nin 7'nci operasyonu görüntüleri Akdeniz Üniversitesi tarafından paylaşıldı.

Giriş Tarihi: 30.12.2013 17:08 Güncelleme Tarihi: 30.12.2013 17:32

Operasyonun başında bulunan Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan'ın nakledilecek yüz ile uçaktan inmesinden itibaren operasyon dahil gecen sürecin anlatıldığı görüntülerde ameliyat sonra Recep Kaya'nın sedye üzerindeki ilk görüntüleri de paylaşıldı.

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde zehirlenme sebebiyle kaldırıldığı Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen Ali Emre Küçük'ün yüzü, 21 yaşındaki Recep Kaya'ya nakledilmişti.

Cuma gece yarısı Antalya'dan Edirne Trakya Üniversitesi'ne giden Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi, nakil olacak yüz için operasyona katılmış ve nakledilecek yüzü alan Prof. Dr. Özkan, hava ambulansıyla Antalya'ya gelmişti. Saat 12.30'da Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne gelen Prof. Dr. Ömer Özkan, Recep Kaya'nın hazırlıklarının yapıldığı ameliyathaneye geçmiş ve yaklaşık 4 saat süren ameliyat ile Türkiye'nin 7. ve ilk kısmi başarıyla tamamlanmıştı.

İŞTE OPERASYONUN GÖRÜNTÜLERİ!

"YOĞUN BAKIMDAN YARIN ÇIKARTILACAK"

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, 7'nci yüz nakli yapılan Recep Kaya'nın durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Özkan, Türkiye'nin 7'nci yüz nakli hastası Recep Kaya'nın yoğun bakım ünitesinde tedavisinin sürdüğünü belirtti. Kaya'nın durumunun gayet iyi olduğunu ifade eden Özkan, "7'nci yüz nakli hastamız Recep Kaya uyandı. Yoğun bakımdan yarın çıkartılacak. Bizimle iletişim kuruyor. Yüzünün görüntüsünü merak ediyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7'nci yüz naklinden ilk görüntü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN