Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanlıktan uyarısı

Dışişleri Bakanlığı, 'nın görüldüğü ülkelere seyahat edecek vatandaşları uyardı.

Giriş Tarihi: 20.11.2014 10:08 Güncelleme Tarihi: 20.11.2014 11:13
Bakanlıktan Ebola uyarısı
Dışişleri Bakanlığı, Batı Afrika ülkelerinden Gine'de başlayan ve başka ülkelere de yayılan virüsü salgınının görüldüğü ülkelere seyahat edecek Türk vatandaşlarına uyarıda bulundu.

Bakanlığın internet sayfasında yayımlanan duyuruda, mart ayında Batı Afrika'da Gine'de başlayan ve başka ülkelere de sirayet eden salgınının henüz kontrol altına alınamadığı hatırlatıldı.

AKCİĞER KANSERİNE DAVET ÇIKARMAYIN

FITIK ERKEĞİ SEVİYOR


Açıklamada, Gine, Sierra Leone ve Liberya'da salgınla mücadelenin devam ettiği ancak Dünya Sağlık Örgütü'nün az sayıda vakanın görüldüğü Senegal ve Nijerya'da salgının sırasıyla 17 ve 19 Ekim 2014 tarihleri itibariyle sona erdiğini açıkladığı kaydedildi.

Duyuruda, "Vatandaşlarımızın seyahat öncesinde Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığımız ve ilgili büyükelçiliklerimizce yapılabilecek uyarı ve duyuruları takip etmeleri, Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü'nün http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ internet sayfasında yayınlanan salgının seyrine ilişkin güncel bilgiler ile salgından korunma tedbirlerine dair önerileri edinmeleri kuvvetle tavsiye edilmektedir" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlıktan Ebola uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN