Kurdaşene ne iyi gelir?

hastalığı, tıptaki adıyla (Ürtiker) olarak bilinmektedir. ? Kurdeşene bitkisel çözümler nelerdir?

Giriş Tarihi: 10.3.2015 12:13
Kurdaşene ne iyi gelir?

hastalığı, tıptaki adıyla (Ürtiker) olarak bilinmektedir. (Mukozaların kısa süreli kaşıntılı kabarıklıklarına verilen isimdir) Deri, deride değişik büyüklüklerde oluşan, lezyonlar, hafifçe kabarıklıklar ve şiddetli kaşıntılardır. Bazen de kümeler halinde olur. Ürtiker, ciltte aniden başlayan alerjik reaksiyonu olarak tanımlanır. Kurdeşen, bulaşıcı bir hastalık değildir. Başka birine bulaştırmak mümkün değildir.

Kurdeşen hastalığına bağlı faktörler şunlardır,

Besin maddeleri, yer fıstığı, baklagiller, deniz kabukları, balık, yumurta, süt, buğday, çilek, domates, ıspanak, patlıcan
Organik maddeler, prezervatifler, lateks, venomlar
İlaçlar, penisilin, aspirin, insülin, aşılar, kas gevşeticileri, safra tuzları
Aeroallerjenler, polenler, mantarlar, hayvan tüyü
Enfeksiyonlar, viral (CMV,EBV, hepatit virüsleri) parazit, fungal ve bakteriyel
Kurdeşene Bağlı Enfeksiyonlar, özellikle çocuklarda, vücuda girmiş olan mikrop, salgıladığı kimyasal maddeler ya da vücudun kendini koruması için salgıladığı kimyasallar, ürtiker hastalığına neden olabilir. Bir boğaz ağrısı, bademcik iltihabı, sinüzit, idrar yollarında enfeksiyon gibi, rahatsızlıklar neticesinde ürtiker açığa çıkabilir.

Kurdeşene doğal şifalı bitkiler,

Doğal antihistaminler, papatya, yabani mercanköşk, sedefotu, fesleğen, ekinezya, rezene, incir, greyfurt, çarkıfelek çiçeği, tarhun, çay, kekik ve civan perçemi doğal antihistaminleri içerir.
Zencefil, 250 gr. kadar zencefili büyük bir kase içine 4 litre suya karıştırıp, beş dakika kadar bekletilir. elde edilen solüsyonu bir banyo küvetine döküp, bir süre bu şekilde kaldıktan sonra, bir süngere dökülen papatya çayı ile bütün vücudunuzu temizleyerek öneriliyor.
Süpürge otu tohumu, bir yemek kaşığı süpürge tohumunu havanda ezdikten sonra, günde iki defa (sabah-akşam) aç karnına bir kaç yudum su ile içilir. Kurdeşene karşı %60-%70 oranında etkilidir.
Eğrelti otu, elimizle ufaladığımız eğrelti otunu suyun içine katın. Ayva ağacının dibinden bir avuç toprak alıp, o suyun içine ilave edin. Bu su ile haftada 3 kere banyo yapılır.
Maydonoz, bir parça maydonuzun suyunu sıkıp, havuç ve domates gibi sebze sularıyla karıştırılırsa, faydalı olacaktır. Maydonozun histamin salgılanmasını, engellediği ortaya çıkmıştır.
Domuz otu, tohumlarından alınan domuz otu, kurdeşen, egzama, sedef yaralarını yakmak için, kullanılan bir solüsyondur. Çayını yapmak için, 705 ml. Kaynar suya ili çay kaşığı domuz otu tohumu atıp, dinlenmeye bırakılarak içmeye devam edilir.

Kurdeşene doğal bitkisel yağlar,

Papatya yağı, bir yada iki damla papatya yağını, kurdeşen'li bölgeye damlatıp, masaj yapılır.
Frenk kimyonu yağı ve oğul otu, 70-80 gr. Margarinle bu yağların her birinden, bir kaç damla karıştırılarak, kurdeşen kaşıntılarını rahatlatan harika bir merhemdir.

Kurdeşene faydalı terapiler,

Hömeopati
Aromaterapi
Geleneksel çin terapileri
Besin terapileri
Akupuntur
Çiçek esansları
Alerji ve strese iyi gelen terapiler

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurdaşene ne iyi gelir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN