Türkiye'nin en iyi haber sitesi

leriniz yaşınızı ele vermesin

Giriş Tarihi: 1.9.2015 12:28
Gözleriniz yaşınızı ele vermesin

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Halit Urgan, çevresi görüntüsü bazen insanı olduğu yaştan daha fazla gösterebilmektedir. Gelişen ameliyat teknikleri ile artık daha genç görünen bir göz çevresi dolayısı ile genç görünen bir yüz mümkün olabilmektedir" dedi.

çevresinde en dramatik değişimin kapak ameliyatları ile sağlanabildiğini ifade eden Dr. Halit Urgan, "Hem üst hem de alt göz kapağı sarkma ve torbalanmaları ameliyat ile düzeltilebilmektedir. Üst göz kapağı 30 yaşın üzerinde sarkmaya başlar ve 40 lı yaşlarda sarkma belirginleşir. Bazı kişilerde sarkma o kadar fazladır ki görüş alanını kapatabilmektedir. Bu nedenle yorgun hissetme, baş ağrısı gibi semptomlar görülebilmektedir. Ameliyat tek ve en kesin çözümdür. Üst göz kapağı ameliyatı lokal anestezi ile yapılır. Genellikle ağrısız bir iyileşme süreci vardır. Hastanede yatış gerektirmez" diye konuştu.

Alt göz kapağı sorunlarının ise daha çok torbalanma şeklinde olduğunu kaydeden Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Halit Urgan, şöyle konuştu:

"Göz küresi alt kısmında bulunan yağ yastıkçıkları kendilerini tutan bağ dokusunun gevşemesi nedeni ile dışa doğru fıtıklaşır, bu görüntü halk arasında torbalanma olarak adlandırılır. Bu problem de ameliyat ile çözülebilir. Genel anestezi ya da lokal anestezi ile tedavi sağlanabilir. Torbalanmanın büyüklüğü, hasta yaşına göre uygulanacak teknik seçilir. Sıkılaştırma ve deri germe işlemi ya da yağ çıkartılması işlemi tercih edilebilir. Göz kapağı ameliyatları da diğer estetik operasyonlar gibi uygun şartlar oluştuğunda yapılmalıdır. Erken ve gereksiz yapılmamalı, yaşı uygun ve belirgin problemi olan hastalarda yapılmalıdır. Bu şekilde memnuniyet üst düzeyde olabilmektedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gözleriniz yaşınızı ele vermesin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN