Yorgun hissediyorsanız mutlaka deneyin!

Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Prof.Dr. Neriman İnanç, kış aylarında ten korunmak için içeriğinde bol miktarda C vitamini bulunan suyunun içilmesini önerdi.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 16:39 Güncelleme Tarihi: 20.1.2016 17:00
Yorgun hissediyorsanız mutlaka deneyin!
Portakal suyu yorgunluk hissini gideriyor

Prof. Dr. İnanç, soğuk kış günlerinde artan salgınlarına karşı vücudu korumak için C vitamininin önemine dikkat çekti ve her gün bir bardak suyunun içindeki C vitamini ile bağışıklık sistemini güçlendirdiğini vurguladı. Prof.Dr. Neriman İnanç, vücutta yapımı mümkün olmayan ve dışarıdan alınan besinlerle vücuda giren C vitamininin azalmasıyla özellikle gribal hastalıklara davetiye çıkarıldığını belirtti. İnanç, şöyle konuştu:
"Potasyum, folat, B1, B2, B6 vitaminleri ve çeşitli mineralleri içeren , soğuklarla birlikte azalan enerjinin ve sürekli hissinin giderilmesi için tüketilmesi gerekir. Her gün portakal suyunun tüketilmesi halinde kişi, hastalıktan korunacaktır.

Her gün 1 bardak portakal suyu C vitamini ihtiyacını karşılıyor

Yetişkin bir insanın günlük ortalama 60 miligram civarında C vitaminine ihtiyacı var. Bir bardak portakal suyu, günlük C vitamini ihtiyacını karşılamaya yetiyor. Ayrıca portakal suyunda bulunan flavonoidler, kanser hücrelerinin gelişimini engelliyor, kılcal damarları besliyor. Ayrıca portakal suyu antialerjik ve antimikrobiktir. Portakalda bulunan flavonoidlerin bir türü olan naringin, vücuda alınan gıdaların yağ yakımını sağlıyor. İçinde bulunan petkin ise bağırsak faaliyetlerinin düzenlenmesine, kolesterolün düşürülmesine ve kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı oluyor."

PORTAKAL KİLO VERMEYE DE YARDIMCI OLUYOR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yorgun hissediyorsanız mutlaka deneyin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN