Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giriş Tarihi: 21.1.2016 14:44 Güncelleme Tarihi: 21.1.2016 14:46

ne kadardır? Sararan, kırılan, yeteri kadar desteğe sahip olmayan, çürüyen dişlere diş kaplama uygulamalarını öneren diş hekimi uzmanları ın ömrünü 15 - 20 sene olarak nitelendirmektedirler.

Porselen kaplamaların ömrü ne kadardır?

Sararan, kırılan, yeteri kadar desteğe sahip olmayan, çürüyen dişlere diş kaplama uygulamalarını öneren diş hekimi uzmanları nü 15 - 20 sene olarak nitelendirmektedirler.

Son yıllarda sıklıkla kullanılan yöntemlerden birisi olan diş kaplama uygulamaları dişlerde daha estetik bir görünümün yanı sıra dişleri de koruyor. Doğal dişe en yakın görünümün elde edildiği uygulamalar iyi bakıldığında ve korunduğunda insan ömrünü tamamlıyorlar.

Sağlam dişlerin ve bakımlı dişlerin oluşması için çok iyi bir diş bakımı ve korumuası gerektiğini dile getiren uzmanlar diş kaplama uygulamalarının yapılmasında sonra hastaların extra bir dikkate sahip olmalaı gerektiğini vurguluyor. Özellikle fındık ceviz gibi sert kabuklu yiyeceklerin dişlerle kırılmaması gerektiğini ve diş hekimi kontrollerininde geciktirilmemesi gerektiğini önemle vurgulamaktadırlar.

Porselen kaplamaların ömrü ne kadardır?


; Metal destekli porselen kaplamalar, zirkonyum destekli porselen kaplamalar ve full estetik porselen kaplamalar olarak çeşitli malzemelerden üretilmektedirler. Bu malzemelerin arasında maliyet olarak uçurumlar var. Özellikle metal destekli porselenler ile full estetik porselen kaplamaları görsel olarakta maliyet açısından da birbirinden oldukça farklıdırlar. Metal destekli kaplamalar ön dişlerde estetik açıdan kaygılar oluştururken full porselen kaplamalar doğal dişe en yakın uygulanan dişler olarak son derece estetik ve görsel bir özelliğe sahipler.

Yanlızca estetik açısından değil fonksiyonel açıdan da son derece sağlam yapılan olan porselen uygulamaları diş restorasyonlarında, zayıf dişlerin kırılmalarını önlemede, kırık dişlerin tamirinde, yapısı bozulmuş ve renk değiştirmiş dişlerin düzeltilmelerinde son derece etkilidirler. Diş porselen destekli köprü ugulamaları ise ağızda yer alan diş eksiklikleri giderilemektedir.

Ortodontik tedavi uygulamalarını istemeyen ve ortodonti tedavi sonrasında bir sonuç alınamayan hastalarda da porselen diş uygulamaları rahatlıkla yapılabilmektedir.

Porselen diş uygulamaları yapısı itibari ile doğal dişe en yakın olma özelliği ve uzun ömürlü bir madde olması itibari ile günümüzde sıkça tercih edilen bir tedavi uygulaması şekline dönüşmüştür. İyi bakımı ile insan ömrünü tamamlayan bu uygulamalar hastaların dertlerine çare olmaktadır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Porselen kaplamaların ömrü ne kadardır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN