Türkiye'nin en iyi haber sitesi

özgüveni artırıyor

insanların özgüvenini artıran ve mutlu eden operasyonların en başında geliyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen burun estetiğini anlatıyor.

Giriş Tarihi: 13.4.2016 12:22
Burun estetiği özgüveni artırıyor
"Burun, yüzün görünümünü etkileyen en karakteristik yapıdır. ile hedeflenen burundaki şekil bozukluklarının giderilerek yüzün genel özellikleri uyumlu bir hale gelmesini sağlamaktır. Burun estetiği ameliyatı burnunda şekil bozukluğu olan ve 18 yaşın üstünde olan herkese uygulanabilir.

En yaygın şekil bozuklukları

"Burundaki şekil bozuklukları genellikle alma problemlerine de neden olur. En sık görülen şekil bozuklukları deviasyon problemleri, konka hipertrofisi, polip ve uyku apnesi gibi sorunlara neden olabilir. Burun estetiği şekil bozuklukları ile yapısal bozuklukların bir arada çözülmesini sağlar. Doğal, güzel ve lı bir burun yapılması gerekir."

Güzel olması için doğal görünüm şart

"Burun şeklinden şikayetçi olma ergenlik döneminde başlar. Özellikle sosyal ortamlarda, arkadaş çevrelerinde yapılan şakalar yetişkin oldukları burun estetiği olmak isterler. Sadece kadınlar değil, erkekler de burun estetiği sonrası çok daha özgüvenli ve mutlu hissederler. Burun estetiği tüm dünyada en fazla talep edilen tır. Doğuştan ya da sonradan geçirilen kazalar nedeni ile oluşan burun şekli sorunları da estetik ameliyatlar ile başarılı bir şekilde giderilebilir. Kapalı teknik ile yapılan ortalama 1 – 1,5 saatlik bir ameliyat ile izsiz bir şekilde burun estetiği yaptırabilirsiniz. Birkaç günlük bir iyileşme sürecinin ardından normal yaşantınıza dönebilirsiniz. İlk birkaç ay içinde burun yeni şeklini alsa da tam şeklini alması için ortalama bir yıl beklenmesi gerekir."

Özgüven ve mutluluğu artırıyor

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen "Estetik operasyon sonrası kazanılan yeni burun kişilerin kendilerini daha güzel hissetmelerini sağlar. Bu durum kişinin kendisini daha iyi hissetmesine yardımcı olur. Daha rahat aldığı için sağlık sorunlarından kurtulur. Daha kaliteli nefes alır, daha kaliteli uyur. Tüm bunlar kişinin daha mutlu olmasına yardımcı olur."Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burun estetiği özgüveni artırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN