Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Musluk suyunu akıllı sürahi ile arındırın

Çeşme suyunu temizleyip içilebilir hale getiren akıllı sürahiler, hem sağlıklı su tüketmenizi sağlıyor, hem de damacana masrafınızı yarı yarıya indiriyor

Giriş Tarihi: 19.3.2017
Musluk suyunu akıllı sürahi ile arındırın
Su, hayatın kaynağı. Sadece yaşamımızı sürdürmek için değil, daha sağlıklı, daha güzel bir hayat için de çok önemli. Çoğumuz temiz ve sağlıklı su içmek istediğimiz için musluklardan akan şebeke suyundan uzak duruyor ve arındırılıp paketlenmiş suları tercih ediyoruz. Tabii bu da belli bir maliyeti beraberinde getiriyor. Oysa musluktan akan suyu evinizde arındırarak kullanmanız mümkün. Hem de bunun için bir sistem kurdurmanıza gerek yok; tek bir sürahi ile, musluktan akan suyunuzu sağlıklı ve içilebilir bir hale getirebilirsiniz.

BİR KARTUŞLA 100 LİTRESU
50 yıl önce Almanya'da Frankfurt yakınlarındaki Taunusstein'da aile şirketi olarak kurulan Brita, sadece büyük arıtma sistemleri geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda günlük hayatımızda kolaylıkla kullanabileceğimiz çözümlerle sağlıklı suya kavuşabilmemizi sağlıyor. Bu çözümlerden biri de 'akıllı sürahiler'! 17 ülkede ofisi olan Brita, geçtiğimiz yıldan itibaren Türkiye'de de faaliyet göstermeye başladı. Bu da artık bizim de evlerimizde akıllı sürahiler kullanabileceğimiz anlamına geliyor. Akıllı sürahilerdeki filtreler; karbonat sertliğini azaltıyor, ağır metalleri, tat ve kokuyla ilgili sorunları ve organik maddeleri ortadan kaldırıyor, kireç tortularını önlüyor. Akıllı sürahi ile filtrelenen suyun pH değeri düşmeye başlıyor; normalde suyun pH değeri neyse, filtrelendikten sonra 1-1.5 derece daha düşük hale geliyor. Akıllı sürahilerde bulunan filtrelerde kullanılan kartuşlar belirli aralıklarla değiştiriliyor. Her bir kartuş, 100 litre suyu filtreliyor. Sürahinin üzerinde bulunan dijital gösterge, kartuşu daha ne kadar kullanabileceğinizi gösteriyor. Kartuşun fiyatı ise uygun. Bir ayda damacana suya vereceğiniz paranın yarısı kadarını kartuşa vererek, musluğunuzdan akan suyu sağlıklı ve içilebilecek hale getirebiliyorsunuz.

ÖNCE OBAMA SONRA TRUMP
Brita'nın geliştirdiği endüstriyel filtreleme sistemleri, dünya genelinde birçok kafe zinciri, otel ve restoranlarda kullanılıyor. Hatta bir gün Londra'daki bir restoranda yemek yiyen AB D eski başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama, içtiği suyu çok beğeniyor ve markasını merak ediyor. "Musluk suyunu arıtıyoruz" yanıtını alınca aynı sistemi Beyaz Saray'a da kurduruyor. Yani Obama Ailesi'nden sonra şu an Beyaz Saray'da oturan Donald Trump da Brita ile arındırılmış musluk suyu içiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Musluk suyunu akıllı sürahi ile arındırın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN