Kelliğe Türk mucizesi

Giriş Tarihi: 2.5.2017 11:08
Kelliğe Türk mucizesi

Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü'ndeki bilim insanlarının 'sünnet derisi' sayesinde kelliğe çare olan buluşunu kullananlar yepyeni bir görünüme kavuştu. Mart ayı sonunda kozmetik sınıfında piyasadaki yerine alacak olan ürünü kullananlar 3 ile 6 ay içerisinde yeni saçlara sahip oldu. Ürün 1 haftada saçlardaki dökülmeyi tamamen önlüyor. 3 ay sonra ise var olan saçlar kalınlaştırıyor. Ürün, 6 ay sonunda ise kullanıcıları sağlıklı saç köklerine sahiplerse yepyeni saçlara kavuşturuyor.

Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Başkanı Prof.Dr. Fikrettin Şahin: Sünnet derisinden mucize çıkarttık. Ürünün tüm testleri yapıldı. Sağlık Bakanlığı'ndaki başvurusu onaylandı. Mart ayının son haftası ilk olarak 10 bin adet piyasaya sürüyoruz. Bu çalışmayla anladım ki toplumda insan sağlığını ilgilendiren buluşlardan bile önemli istek ve talepler olabiliyormuş.

Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü görevlisi Dr.Özge Sezin Somuncu: Derinin ortama bıraktığı yararlı maddeleri kullanıyoruz. Tüm alerji ve kanser testleri yapıldı. Hepsinden başarıyla geçti.

Ünal Kaygusuz(35): Geçen sene nisan ayında başladım. Dökülme vardı ama kellik yoktu. Zaman geçtikçe açılma hızlı oluyordu. Çok ürün baktım ama verim alamadım. 1 haftadan itibaren saçlar dökülme azalma oldu. Elime gelen saçlarda büyük azalma oldu. Ve kalınlaşma oldu. Berberim de söyledi. Hem canlandı hem de sayısal görsel olarak artış oldu. Çok memnunum.

Murat Dikmen (55): Allah bu ürünü yapandan razı olsun. 3 ayda süper sonuç aldım. Hiç saçım olmayan yerden önce tüylenme oldu. Sonra kuvvetlenip saç haline geldi. Çevremdekiler durumu hemen fark etti.

Doç. Dr. Dilek Telci: İlk 20 günde her gün kullandım. Şimdi ise 2 günde 1 sürüyorum. Bölgesel dökülme vardı. Önce dökülme bitti. Arttı güçlendi. Saçlarıma barışığım.

Ayşegül Sarıkaya: Dökülenlerin hepsinin yerine kalın ve sağlam saçlar geldi. Bu mutluluk paha biçilemez.

MUCİZE 4 YIL İÇİNDE GERÇEKLEŞTİ

Sünnet derisinde bulunan kök hücrenin ürettiği moleküller sayesinde kellik tamamen tarihe karışıyor. Buluş için Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Fikrettin Şahin, Özge Sezin Somuncu, Neslihan Taşlı ve Okan Demir 3 yıl çalıştı. Sünnet derisindeki kök hücrenin ortama sağladığı moleküllerin yapısını keşfeden bilim insanları son 1 yıl içinde derinin ortama bıraktığı moleküllerin içeriğini tanımladı. Ardından hücreden elde edilen moleküllerin ortama bıraktığı yararlı maddeleri kullanarak buluşu tamamladı.

6 AY İÇİNDE YEPYENİ SAÇLAR

Ürün hem erkek hem de kadınlarda ilk etapta saç dökülmelerini 1 hafta içerisinde yüzde yüz olarak durduruyor. Daha sonraki süreçte ise zayıflık saçlar 3 ay içinde tamamen yerini güçlü saçlara dönüşüyor. 3 ile 6 ay içinde ise dökülmüş ve tüysü konumdaki saçlar tamamen güçlenerek geri çıkıyor. Mart ayının son haftası ilk etapta 10 bin adet piyasaya sürülecek ürün oda sıcaklığında 2 yıl muhafaza edilebilecek.

CANLI DERİDE YÜZDE YÜZ BAŞARI

Saçların dökülmesinde demir ve çinko eksiklikleri gibi genetik ve hormonal durumların etkili olduğunu söyleyen Prof. Dr. Şahin " Ürün kozmetik sınırlar içinde yasalara uygun olarak düzenlendi. Oda sıcaklığında 2 yıl dayanıyor ve yüzde yüz başarı sağlanıyor. Tek şart olarak saç derisinde canlı folikül olmalı. Örneğin saç ekimi yaptıranlarda başarı olmuyor. Saç çıkıyor ama sonra dökülüyor" dedi.

Hayrettin Bektaş

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kelliğe Türk mucizesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN