Müzik vücudun en büyük egzersizidir

Türkiye’de bir ilk gerçekleşiyor. Müzikli güzelleşmek... Medikal estetik hekimi Dr. Biran Ekici müzikle güzelleştirme yaptıklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 21.6.2017 14:20
Müzik vücudun en büyük egzersizidir

MÜZİK TUTKUSU

Dr. Ekici: Müzik tutkumu hiçbir maddi beklentim olmadan gerçekleştiriyorum. Ritim, gitar ve keman grubum ile kliniğimize güzelleşmeye gelenlere ara ara canlı müzik dinletileri yapmaya başladık. Müzikli güzelleşmek Türkiye'de sanırım ilk kez bizim tarafımızdan hayata geçiyor.

Etrafımıza baktığımızda hayatımızın her anını müzikle dolu ve devam ettiğini görebiliriz. Bunu tarihte bile çok örnekleri ile karşılaşabiliriz. Tarihte özellikle müzikle tedavi yöntemleri çok sıkça kullanılmıştır. Müzik kalbe, ağrıların azalması, bağışıklık sistemin güçlenmesi, az yemek yemeğe yönlendirmesi veya yavaş yemek yiyerek kilo kontrolünde önemli rol oynar. Aslında bakıldığında her şeyin birbirine zincirleme olarak müzik ile birlikte bir enerji ile çalışır.

"HASTALARI REHABİLİTE EDİYOR"

Dr. Biran Ekici güzelleşmek için kliniğe gelenleri belirli zamanlarda rehabilite edici müziklerle rahatlatarak işlemler yaptıklarını da belirterek, "Operasyona karşı olanlar stresli olanlara jazz, klasik müzik ve pop parçaları çalarak korkularını gidererek işlemler yapıyoruz. Vazgeçilmezim olan müzik tutkumu, kliniğe de taşıyarak hastalar eşliğinde ara ara mini konserler veriyoruz." Estetikle cildi güzelleştirirken müzikle de ruhu dinlendiriyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzik vücudun en büyük egzersizidir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN