Türkiye'nin en iyi haber sitesi

hakkında merak ettikleriniz!

hakkında açıklamalarda bulunan Uzman Diş Hekimi, Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Uzmanı Doç. Dr. Birkan Taha Özkan, diş beyazlatma işlemlerinin aşamalarını anlattı.

Giriş Tarihi: 2.10.2017 14:36 Güncelleme Tarihi: 2.10.2017 15:10 ABONE OL
Diş beyazlatma hakkında merak ettikleriniz!

Dişleri beyazlatmak ve ışıltılı gülüşü sağlamak için, renklenme sebebini çok detaylı şekilde araştırıp temel sebebini bulmak ve doğru beyazlatma tedavi yöntemlerini uygulamak son derece önemlidir. Diş beyazlatmada beyaz ve ışıltılı gülüşler sağlanır, bu sayede sizin kendinizi iyi hissetmeniz amaçlanır ve gülüş estetiğinize önemli katkıda bulunur.

Beyazlatma miktarı ile ilgili isteğinizin çok iyi algılanması gerekir. Dişleri beyazlatmada, doyum noktaları bellidir, belirli beyazlatma sınırının ötesine geçilemeyebilir. O nedenle beyazlık seviyesinde, beklentinizi karşılama hususunda açıklayıcı olunması gerekir. İlk muayenede, dijital renk ölçer cihazı ile renk-ton belirlenir. Diş beyazlatma işlemleri aşamalardan oluşur.

İlk aşamada, diş beyazlatmadan önce, varsa ödemli, iltihaplı ve kanamalı olan dişeti hastalığı çözülmesi için, özel cihaz ve el aletleriyle, çeşitli yöntemlerle, diş taşı temizliği ve hastalıklı diş eti tedavisi yapılması gerekir. Bu tedavi sayesinde diş etleri normal seviyesine iner, diş yüzeyi artık tamamen görünür hale gelir, kanaması sonlanır, diş eti dişi sağlıklı saracak şekilde gül-kurusu pembe görünümlü hale getirilir.

İkinci aşamada, diş yüzeyi ve dişler arası gizlenmiş renklenmeleri gidermek ve parlatma için, Silikon Püskürtme ile Parlatma (silikon içerikli mikrotopların diş yüzeyine sürtünmesi) işlemi uygulanabilir ve sonrasında özel kalitede parlatma ajanlarla saydam görünüm sağlanır.

Üçüncü aşamada, beyazlatma cihazlarıyla (mavi ışık) birlikte parlatıcı ajanlar, dişlere birkaç seans uygulanarak belirli oranlarda beyazlatma sağlanabilir. Bu işlemle eş değer olarak, evde beyazlatma yöntemi uygulanabilmektedir. Hastaya özel bir dişlik içine ağartma solüsyonları yerleştirilir ve evde bu dişliği takması istenir. Bu süreçte, diş beyazlatma etkinliğini sağlaması beklenir. Bu teknikte, hastada solüsyon kaynaklı dişeti alerjisi ve aşırı diş hassasiyeti gelişme riskinin göz önünde bulundurulması gerekir.

Dördüncü aşamada, Lazer Cihazıyla (Kırmızı ışın) ve özel orijinal solüsyonuyla 15 dakikada tek seansta arzu edilen ışıltıya ulaşılmaya çalışılır.

Şimdiye kadar sayılan yöntemlerin içinde en ileri beyazlatma yöntemi ise Lazer Cihazıyla (Kırmızı Işın) Beyazlatma Yöntemi kabul edilmektedir. İdeal diş beyazlık seviyesine ulaşmakta, lazer cihazının kaliteli olması, orjinal solüsyon ve dişeti koruyucu jel kullanımı çok büyük katkı sağlar.

Diş beyazlatma işlemleri esnasında, dişlerin hem korunması ve hem de planlanan beyazlığın başarıyla sağlandığı tedavileri öneriyorum. Diş beyazlatmada başarılı sonucu elde etmek için, gerçek renklenme sebebinin belirlenmesi, kaliteli parlatma-beyazlatma ajanların ve etkin teknolojik cihazların kullanımı ve donanımlı ellerin uygulaması son derece önemlidir.

Uzman Diş Hekimi, Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Uzmanı Doç. Dr. Birkan Taha Özkan

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diş beyazlatma hakkında merak ettikleriniz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN