Türkiye'nin en iyi haber sitesi

virüsü nedir, belirtileri nelerdir? 'de ortaya çıkan salgın Koronavirüsü tedavisi bulundu mu? İşte son durum

Giriş Tarihi: 3.2.2020 09:19 Güncelleme Tarihi: 3.2.2020 09:19 ABONE OL
Corona virüsü nedir, belirtileri nelerdir? Çin'de ortaya çıkan salgın Koronavirüsü tedavisi bulundu mu? İşte son durum

CORONA VİRÜSÜ BELİRTİLERİ NELERDİR?

Virüsler, genellikle soğuk algınlığına benzer şekilde, hafif ila orta derecede kronik üst solunum yolu hastalığı olan insanları daha kolay hasta edebilir. virüsü semptomları arasında burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, baş ağrısı ve birkaç gün sürebilen bir ateşlenme olabilir. Bağışıklık sistemi zayıf, yaşlılar ve küçük çocuklarda, virüsün pnömoni veya bronşit gibi çok daha ciddi bir solunum yolu hastalığına dönüşme şansı vardır.
MERS virüsü olarak da bilinen Ortadoğu Solunum Sendromu ilk olarak 2012 yılında Orta Doğu'da tespit edilmiştir ve aynı zamanda solunum problemlerine neden olur, ancak bu semptomlar çok daha şiddetlidir. CDC'ye göre, MERS hastalığına yakalanan hastaların ¾'ü hayatını kaybetmiştir.

Corona virüsü Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, solunum problemlerine neden olur, ancak aynı zamanda ishal, yorgunluk, nefes darlığı, solunum sıkıntısı ve böbrek yetmezliğine neden olabilir. Hastanın yaşına bağlı olarak, SARS ile ölüm oranı vakaların %0-50'si arasında değişmektedir, yaşlılar en savunmasız hastalardır.

ARKADAŞINA GÖNDER
Corona virüsü nedir, belirtileri nelerdir? Çin'de ortaya çıkan salgın Koronavirüsü tedavisi bulundu mu? İşte son durum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN