Türkiye'nin en iyi haber sitesi

etken maddesi nedir, ne işe yarar? İbuprofen içeren ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlar nelerdir? Corona virüse iyi gelir mi?

endişesi hızla yayılırken virüs kaynaklı Covid-19 hastalığının semptomlarını iyileştiren ilaçlar hakkında yanlış bilgiler özellikle sosyal medyada yayılıyor. içeren ilaçlar, ağrı kesiciler ve ateş düşürücüler, yayılan yanlış bilgiler neticesinde vatandaşlar tarafından araştırılırken yetkililer tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, ibuprofen içeren ilaçlar yerine parasetamol ilaç grubu tavsiyesi ediliyor. Peki ibuprofen nedir, ne işe yarar, Corona virüsü tedavisinde kullanılır mı? İşte ibuprofen ateş düşürücü ve ağrı kesici ilaçlar hakkında merak edilen detaylar…

Giriş Tarihi: 20.3.2020 09:38 Son Güncelleme: 23.3.2020 15:57 ABONE OL
İbuprofen etken maddesi nedir, ne işe yarar? İbuprofen içeren ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlar nelerdir? Corona virüse iyi gelir mi?
Corona virüsü hayatımıza pek çok yenilik getirirken, virüsten korunmak için uzman açıklamalarına dikkat edilmesi, gerekli tedbirlerin doğru bir şekilde alınması şart. Uzman açıklamalarına riayet edilmesi gereken bir başka nokta ise, Corona virüsü semptomları olan ateş ve benzeri durumlar karşısında kullanılması önerilen ilaçlar. Bu noktada özellikle sosyal medyada olmak üzere pek çok kirliliği mevcut. Uzman ateş ve ağrı kesici olarak İbuprofen içeren ilaçlar yerine parasetamol ilaç grubunun kullanılması tavsiyesinde bulunuyor. Peki ibuprofen nedir, ne işe yarar?

İBUPROFEN NEDİR?

güncel verilerine göre 19 Mart 2020 tarihi itibarıyla 218 bin doğrulanmış vaka, 8.800 ölüm bulunuyor. Virüsün başlangıç noktası Çin'de salgın büyük ölçüde kontrol altına alınırken Avrupa salgından etkilenmeye devam ediyor.

Corona virüsü (COVID-19) etkilerini kötüleştiren ilaçlar arasında Ibuprofen ilaç grubu yer aldı. Fransız doktorlar, COVID-19 tedavisinde NSAID kullanılmasının hastanın durumunu kötüleştirebileceğini açıkladı. Haberimizde, Ibuprofen nedir, nelerdir? Corona virüsü etkilerini kötüleştiren ilaç hangisi? Sorularının yanıtlarına erişebilirsiniz.

İşte, Ibuprofen içeren ilaçlar hakkında merak edilenler…

ARKADAŞINA GÖNDER
İbuprofen etken maddesi nedir, ne işe yarar? İbuprofen içeren ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlar nelerdir? Corona virüse iyi gelir mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA