Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turker Re Avrupa bölgesindeki etkinliğini artırıyor

ve yakın bölgedeki ilk Lloyd’s brokeri olan Dubai merkezli Turker Re, Orta Avrupa, ve Rusya bölgeleri için ’yu kadrosuna bölge yöneticisi olarak atadı.

Giriş Tarihi: 7.5.2020 15:44 ABONE OL
Turker Re Avrupa bölgesindeki etkinliğini artırıyor

Uluslararası reasürans brokerliği şirketi olan Dubai merkezli Turker Re, Türkiye ve yakın bölgedeki ilk Lloyd's brokeri olarak Avrupa bölgesindeki yatırımlarını artırarak sürdürüyor.

Orta Avrupa, Doğu Avrupa ve Rusya bölgeleri için Daniel Stanko'yu kadrosuna Bölge Yöneticisi olarak atayan şirket, bu sayede en az 50 ayrı ülkeden iş elde eden bir uluslararası reasürans brokeri olma yolunda yeni bir adım daha atmış oldu.

Daniel Stanko'yu kadrolarına dahil etmekten olmaktan dolayı çok memnun ve heyecanlı olduklarını belirten Turker Re Genel Müdürü Eray Türker, ''Daniel, uluslararası reasürans piyasasında ve özellikle de Rusya ile Orta ve Doğru Avrupa'da çok iyi tanınan bir trete underwriter'ıdır ve şimdi de kariyerinde yeni bir sayfa açarak brokerliğe adım atmış oldu.

Hem lokasyon olarak, hem de tarihsel ve ticari bağları sebebiyle bölge için çok avantajlı bir konumu olan Ljubljana'da çalışacak. Bu şekilde Bakü ve Dubai'den sonra Türkiye'nin batısında da daha aktif hala gelmiş olduk. En az 50 ayrı ülkeden iş elde eden bir uluslararası reasürans brokeri olma vizyonumuzda bir adım daha attık. Ama daha çok işimiz var. Bu nedenle daha çok çalışmamız lazım" diye konuştu.

Slovenya vatandaşı olan Daniel Stanko'nun uluslararası reasürans piyasasında 18 yıllık tecrübesi bulunuyor. Kariyerine 2020'de Sava Sigorta şirketinde başladıktan sonra, 2009-2017 yılları arasında Triglav Reaürans şirketinde kıdemli trete underwriterı olarak görev yapan Daniel Stanko, 2017-2020 yılları arasında Trust Reasürans şirketinin Güney Kıbrıs ofisinde Orta Avrupa, Doğu Avrupa, Rusya ve Eski Sovyet Cumhuriyetleri bölgesi trete işlerinden sorumlu olarak görev yaptı. Stanko, anadili olan Slovence dışında İngilizce, Hırvatça, Sırpça, Fransızca ve Almanca biliyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Turker Re Avrupa bölgesindeki etkinliğini artırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA