Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aysal çilek tarlası almış!

Giriş Tarihi: 22.2.2013

Bu G.Saray yönetimi için bir utanç, bir yüzkarası. G.Saray elenirse sorumlusu bu sahada takımı oynatmaya cüret eden, teşebbüs eden yönetim kuruludur!

Sayın Ünal Aysal 'Ben Galatasaray'a çilek aldım' diyordu, çileklerle beraber çilek tarlası almış meğerse. O çilekleri o tarlaya koydu. Bu kadar iyi futbolcuları böyle bir tarlada oynatmayı insanın aklı, hayali almıyor. Bütün futbol kitaplarına bakarsan "Galatasaray'ın saha avantajı var" diyordu. Hayır! Çarşamba gecesi saha avantajı Schalke'deydi. Çünkü Schalke maçı oynatmamak için çıkan takımdı ve de kötü saha daima oynatmamak isteyen takımın lehinedir. Galatasaray ise Sneijder, Drogba, Selçuk, Hamit gibi yıldızlarıyla maçı oynamak isteyen takımdı. O takım kendi sahasına mağlup oldu. Şimdi bir de düşünün ki bu yönetim iş başına geldiği zaman Arena'yı Galatasaray'a kazandıran Adnan Polat ve arkadaşlarını en başta da Işın Çelebi'yi en ağır şekilde eleştirmiş; "Bunlar çok kötü saha yapmışlar. Drenaj yanlış, 120 santim olması gerekirken 60 santim yapmışlar, kötü çim ekmişler, üstüne bir de konser yapacağız diye 60-100 tonluk vinçler sokmuşlar, sahayı bitirmişler. Biz en modern sahayı yapacağız" dediler. Yaptıkları en modern saha!.. Üçüncü hafta daha bu. Hale bak. Bu bir utanç, bu bir yüzkarası yönetim için... Çarşamba geceki Schalke başarısızlığının, Galatasaray bu sonuçtan sonra orada yenemez de elenirse, Galatasaray'ın elenmesinin sorumlusu Galatasaray yönetim kuruludur. Bu sahada bu takımı oynatmaya cüret eden, teşebbüs eden yönetim kuruludur!

EĞER ZEMİN RAKİBİN AVANTAJIYSA...
Savaşı niye kaybettiniz? Bir mermimiz yoktu. Orada biter konuşma. Ondan sonra 'Komutan ne yaptı, yüzbaşılar, binbaşılar ne yaptı, erler ne yaptı' diye konuşulmaz. Mermimiz yoktu, bitti! Senin avantajın olması gerekirken, saha rakibin avantajıysa sen o savaşı kaybedersin. Bu kadar basit!GS SAHASINA KAYBETTİ!
Schalke'yi beklediğimden de zayıf buldum. Schalke iyi bir takım olsaydı, bu koşullarda turu atlayabilirdi. Çünkü Alman ekibi G.Saray savunmasının bilinen zaaflarından yararlanarak turu atlayabilecek fırsatları yakaladı. Ama o koşullarda bile bunu başaramayan bir takımın G.Saray'ı orada yenip turu geçeceğini düşünmüyorum. G.Saray'ın çarşamba geceki başarısızlığının sebebi asla teknik ekip ya da futbolcular değildi. G.Saray kendi sahasında kaybetti! G.Saraylı futbolcular bir bataklıkla mücadele ettiler ve o mücadeleyi kazanamadılar. Biz televizyon başında yakın çekimlerde sahadaki yüzlerce, binlerce küçük tepecikten seken toplar yüzünden pozisyon kaybeden G.Saraylı futbolcuların yüzlerini çok iyi gördük. Futbolcular öfkeli ve ağlamaklı haldeydiler.

HAMİT'İN TALİHSİZLİĞİ GELENEKSELLEŞTİ
Bireysel
olarak hiçbir eleştirim yok. Hamit'in neredeyse gelenekselleşen bir talihsizliği var. Yani topu direkten döndü diye bir adamı kimin eleştirdiğini çok merak ediyorum. Ama 'Bu ne rezilliktir' diyene de rastlamadım.

ÖZGE AYDIN - SABAH.COM.TR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aysal çilek tarlası almış!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN