Şener aday olmamalı

Trabzon bir yandan küme düşmeme mücadelesi veriyor bir yandan da kongreye hazırlanıyor. Bu süreci nasıl değerlendiriyorsunuz?
Şu an takımın içinde bulunduğu durum herkes için büyük bir hayal kırıklığı. Süper Lig'e çıktığından bu güne kadar her zaman şampiyonluk mücadelesi içerisinde olan ve Türkiye'de bir devrimi gerçekleştiren Trabzonspor'un ligde kalan 5 maçta kendisini kümede bırakabilmek için gerekli puanları alacağını düşünüyorum.
Mayıs'ta yapılması düşünülen olağanüstü kongrenin gerekli olduğu inancındayım.

Sadri Şener tekrar aday olabilir söylentileri var. Sizce aday olmalı mı yoksa bu defteri tamamen kapatmalı mı?
Bizde hiçbir zaman verilen sözler tutulmuyor. Bunun örnekleri çok. Sadri Şener aday olmayacağını daha önce belirtti ama son bir iki gün içerisinde gelişen olaylara baktığımızda düşüncesinde değişiklik var gibi görünüyor. Her zaman olduğu gibi Trabzonspor camiasının yoğun baskıları sonucunda fikir değiştirdiğini öne sürecek!
Bana göre Sadri Şener'in yeniden başkan adaylığına talip olması son derece yanlış.

PROJELERİ NEDİR? AÇIKLASINLAR?
Şu ana kadar Metin Atasoy ve İbrahim Hacıosmanoğlu isimleri gündeme geldi. Bu isimler Trabzonspor başkanlığı için yeterli mi? Bu işin altından kalkabilecek insanlar mı?
Kimin başkan olacağından çok göreve geldiklerinde neleri yapacakları mühim. Çünkü yıllardan beri Trabzonspor'da yönetim oluşturulurken yanlışlıklar yapılıyor. Bir ahbap çavuş ilişkisi içerisinde yönetim oluşturulamaz. Ortada bir plan çerçevesi içerisinde insanlar bir araya gelir ve o planı hayata geçirmeye çalışır. Onun için yukarıda adı geçen kişiler öncelikle kısa, orta ve uzun vadeli planlarını kamuoyuna en kısa zamanda açıklamalıdırlar.

YÖNETİM YANLIŞLARI BURAYA GETİRDİ
82 puanla F.Bahçe ile başa baş ligi bitiren Trabzon ile bu takımın arasındaki uçurumun nedeni nedir?
Bir yıl önce Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden bir takımın bugün geldiği nokta yönetimin yanlışlarından kaynaklanıyor. Çünkü geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nden Trabzonspor'un kasasına giren 60 milyon TL. Eğer böylesi bir para sizin kasanıza girmişse şu an geçen yıla göre borcunuz nasıl bu kadar artar? Transfer edilen oyuncuların hiçbiri Trabzonspor gibi yüksek hedefleri olan bir takımda katkı yapacak oyuncular değil. Burada hemen sezon başı yapılanmasının akılcı bir biçimde yapılmadığı bu da kulübün bugün gerek maddi gerekse manevi yönden büyük bir çöküş içerisinde olmasının en büyük nedenidir.

ACI AMA BÜYÜK GERÇEKLER VAR

Trabzonspor kupada Sivas karşısında son dakika golüyle umutlarını ayakta tuttu. Ligde de kötü bir tablo sergileyen bordo-mavililer her geçen gün geriye gidiyor. Bu kalan 5 maçta da böyle devam eder mi?
Bu soruya verilecek yanıt artık kalan 5 haftada takımın kendisine yakışan oyunu sahaya yansıtma gibi bir düşüncesinin bulunmaması. Bunun en somut biçimde son Sivas maçında gördük. Artık herkesin kabullenmesi gereken şu; Süper Lig'de hiçbir oyun planı olmayan ve hiçbir rakibe üstünlük sağlayamayan takımların başında Trabzonspor geliyor.
Acı ama gerçek olan bu.

TOLUNAY KAFKAS HİÇBİR ŞEY KATMADI
Tolunay Kafkas için ne diyeceksiniz?
Bu konuda düşüncelerimi yazılarımda belirttim. Bugünkü takım Tolunay Kafkas'ın oluşturduğu bir takım değil ama geldiği günden bu yana takıma pozitif anlamda hiçbir katkısının olmadığı gerçeği var. Her ne kadar sıkça teknik adam değiştirmek bir takım için olumlu olmasa da yüksek hedefleriniz varsa sizi taşıyabilmek adına teknik adam yeterliliğinin de sorgulanması gerekiyor.

SÜRPRİZ ADAYLAR ÇIKABİLİR
Trabzonspor camiasını çok iyi biliyorsunuz. Sizce kongrede nasıl bir tablo ortaya çıkar. Bu iki aday dışında sürpriz adaylar bekliyor musunuz?
Bu iki aday dışında bazı isimlerin de kongrede aday olacaklarını düşünüyorum. Örneğin Ahmet Ağaoğlu, Hakan Kulaçoğlu.
Kongre gününe kadar başka adaylar da çıkacaktır.

G.SARAY G.ANTEP'İ GEÇERSE ...
Elazığ'ı yenerek bitime 4 maç kala avantajını koruyan Galatasaray avucundaki şampiyonluğu kaptırır mı?
Sanmıyorum. Galatasaray kalan 4 maç içinde Gaziantep deplasmanını kayıpsız geçebilirse zaten yüksek olan şampiyonluk şansı yüzde 80'lere çıkar.

Benfica ile yarı final oynayacak olan Fenerbahçe'de bu durum lige nasıl yansır?
Bu sezon Fenerbahçe için ligden çok Avrupa önemli. Finali kovalayan Fenerbahçe, bu aşamada ligi ikinci plana atabilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şener aday olmamalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN