Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kupada büyük olaylar çıkmaz

Fenerbahçe ile Trabzonspor Türkiye Kupası finalinde karşılaşacak. İki kulüp arasında 3 Temmuz süreciyle başlayan kupa kavgasını da göz önüne aldığımızda nasıl bir mücadele bekliyorsunuz?
Kupa kavgası ve 3 Temmuz süreci iki takım arasında geçmedi. Birçok takım bu kupa kavgasına karıştı. Zaten o süreçten bu sürece gelindi. İki kulübü ilgilendiren bir konu olsaydı bu kadar büyük kaoslar olmazdı. Şimdi herkes herkese laf söylüyor. O dönemde yazdıklarını, konuştuklarını arşivlerden çıkarırlarsa bu sürece nasıl gelindiğini anlarlar. Bugün yol gösterenler olayların bu hale gelmesinin en önemli parçalarıdır aslında. Trabzonspor defalarca kupa kazanmış, bir kültür ve tecrübeye sahip. Fenerbahçe de en azından bu sene bir kupa kazanmak istiyor. İki takım Avrupa'ya gitmeyi garantiledi ama müzelerine bir kupa götürmenin derdindeler. F.Bahçe'nin kadrosu daha güçlü. Ama tek maçlık bir finalde oyun içindeki eksiler artılar sonuca etki edecektir. Tahminim büyük olaylar yaşanmayacaktır, herkes daha duyarlı davranacaktır.

Sabri-Volkan kıyaslaması başlı başına provokasyon
Derbide birbirini boğazlayan Volkan ve Sabri'nin milli takıma alınmayacağı konuşuluyor. Nasıl yorumlarsınız?
Şunun altını çizelim zaten Sabri uzun süredir futbolcu olarak milli takımda yok. Sabri milli takıma ve futbola yıllarca hizmet etmiş bir kardeşimiz inşallah birkaç yıl daha futbol oynar ama zaten artık milli takıma alınmıyor. Konuyu Sabri ve Volkan diye gündeme getirmek zaten başlı başına bir provokasyon. Volkan ile ilgili tasarrufu milli takım ve kulübü değerlendirir ama ikisinin de yaptığı hareket belli bir seviye gelmiş isimler için kötü örnek. Volkan ve Sabri zaten kamuoyundan özür dilediler. Bundan sonraki karar milli takım kadrosunun değerlendirmesiyle olacaktır. Ancak Volkan'ın da kendisine biraz çeki düzen vermesi lazım geliyor.

Bu konuda suçsuz kimse yok
F.Bahçeli Cristian derbideki olayları değerlendirirken "İsmi büyük futbolcular provokasyona alet oldu" dedi. Bu açıklamaya katılır mısınız?
Burada herkes suçlu... Provoke edenler de buna uyanlar da suçlu. Şu suçlu ya da şu suçsuz diye ayıramıyorum. Herkesin büyük suçu var. İki yıl boyunca maçlar şikeden oynanmayacak diyenler, küme düşsün diyenler, UEFA'dan 7-8 yıl ceza alacak diyenler, her kesimi yaşanan olaylarda suçlu buluyorum. Tüm bu olayların unutulması, yeni bir sayfa açılması için yaz sezonu iyi bir fırsat. Başkanlar, kulüp yöneticileri, medya, sporcular, antrenörler; herkesin yaz döneminde kendine çeki düzen vermesi şart.


ARKADAŞINA GÖNDER
Kupada büyük olaylar çıkmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN