Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Reyting tavan yaptı

2020 Olimpiyat adaylarının Lozan'daki yarışında gözler İstanbul'un üstünden ayrılmadı, standımıza akın vardı Bakanlar Ali Babacan ve Suat Kılıç'ı Olimpiyat Komitesi üyeleriyle görüşmelerinde işadamları da yalnız bırakmadı

2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın Lozan'daki aday şehirler resepsiyonuna İstanbul damga vurdu dersek yanlış olmaz. Lozan Palas'taki üç aday şehrin stantları arasında Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) üyeleri için içeri girmenin en zor olduğu stant İstanbul'a ait idi, çünkü giren çıkamıyordu. Gerek simülasyonlarla yapılacak tesislerin tanıtımı gerekse görevlilerin bilgilendirmesi ve içerideki ikramlar İstanbul'dan uzaklaşmayı güçleştiriyordu. Stanttan çıkan üyeleri dışarıda işadamları bekliyordu. Ferit Şahenk, Ali Koç gibi isimler IOC üyelerini markaja alıp İstanbul'u anlattılar.

Suat Kılıç: Çalışmaya devam
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "İstanbul'a büyük ilgi var. Kalan iki ayda gün gün, saat saat çalışıp 7 Eylül'de sonucu alacağımıza inanıyorum. Şu an gönüllerde kazandık, teveccüh çok yüksek" dedi. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ise, "2020 Olimpiyat adaylığımız sürecinde 2023 hedeflerimizi ortaya koyduk, çalışmaya devam" dedi.

IOC Başkanı'na Babacan'dan brifing
İstanbul 2020 Olimpiyat Adaylık Heyeti'ne başkanlık yapan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Jacques Rogge'a İstanbul standında tesislerle ilgili bilgi verdi.

IOC'nin 95 üyesinden 65'i İstanbul'da idi!..
2020 Olimpiyatları'nın nerede yapılacağına karar verecek olan Olimpiyat Komitesi'nin 95 üyesinden 65'i dün İstanbul'un standını ziyaret etti. Üyelerle Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil de yakından ilgilendi. Kotil tüm üyelere Olimpiyatlar için İstanbul'a geliş gidişlerinde hiçbir sorun yaşamayacaklarını taahhüt etti.

'Artık gaza basacağız'
2020 Olimpiyat adaylık çalışmaları için Lozan'da bulunan Ali Koç dün en çok çalışan isimlerdendi. Koç, "Biz işadamları için inanılmaz bir gündü. 2020 için Hükümetimiz, heyetimiz, biz işadamları ve burada çalışanlar müthiş bir çalışma içerisinde. İki ayımız kaldı artık gaza basacağız. Olimpiyatları alacağımıza inancım daha da arttı" diye konuştu.

Tokyo aleyhine kampanya ilgi gördü
Internette, 2. Dünya Savaşı'nda işlediği savaş suçları nedeniyle 2020 Olimpiyatları'nda rakibimiz Tokyo'ya oy verilmemesi için 24 bin imza toplandı. ABD'de yaşayan Fizikçi Don Tow, Japonların 2. Dünya Savaşı'nda işlediği savaş suçları nedeniyle özür dileyene kadar, komite üyeleri Tokyo'ya oy vermeme çağrısı yaptı.

Japon buldu ama...
IOC üyelerinin en çok ilgisi çeken İstanbul standında yer alan, "MRI" adı verilen Avusturyalı bir firmaya yaptırılan cihaz oldu. İstanbul'a yapılacak olimpik tesisleri 3 boyutlu izleme imkanı veren simülasyon cihazları için Japon yetkililer ve gazetecilerin, "Teknolojiyi biz bulduk, Türkler iyi kullanmış" şeklindeki yorumları herkesi güldürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Reyting tavan yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN