Tolga gönderilmeli, Aykut katkı yapar

Trabzonspor'un renklerine bağladığı Aykut Demir bordomavili takımda ne yapar?
Sol Bamba'nın gözden çıkarılmasından sonra defansın göbeğinde Giray ve Mustafa'nın alternatifi kalmamıştı. Bu nedenle Aykut Demir transferini olumlu olarak görmek gerekiyor. Aykut Gençlerbirliği'nde oldukça başarılı bir sezon geçirdi. İkili mücadelelerdeki hırsı ve kafa toplarındaki üstünlüğü ile öne çıktı. Duran toplarda da attığı sürpriz kafa golleri var.

Tolga'nın ayrılmak üzere olduğunu düşünürsek Trabzon en sağlam bölgesi olan kalede sıkıntı yaşar mı?
Bilindiği gibi Tolga ve Onur Süper Lig'in en önemli kalecilerinden. Biri oynayıp diğerinin yedekte beklemesi bana göre yanlıştı. Bunun için Tolga'nın ayrılmasını doğru buluyorum. 1461'den gelen kaleci Fatih de yetenekli bir oyuncu. Kalede sorun yaşanacağını sanmıyorum.

YABANCI SINIRLAMASI ÇOK YANLIŞ
Trabzonspor'da özellikle yabancı futbolcularda genel bir mutsuzluk havası hakim. Bordo-mavili takım birçok oyuncuyla davalık oldu. Bunun nedeni sizce nedir?
Bunun en önemli sebeplerinden biri kulübün içinde bulunduğu durum ve verilen sözlerin tutulmaması. Bu durum sadece yabancı oyuncuları değil bütün takımı olumsuz etkiliyor. Geçen sezon bu gerçeği tüm çıplaklığıyla gördük. Eğer yönetim bu konuda somut adımlar atmazsa bu durum önümüzdeki yıl da aynen sürebilir.

TFF'nin yabancı kararında değişiklik yapmaması hakkındaki yorumunuz nedir?
Bana göre sınırlama yapmak yanlış. Bu karar yerli oyuncuların fiyatlarını çok yukarı çeker. Zaten yerli yetiştiremiyoruz, altyapılarımız yetersiz. Yabancıyı kısıtlayarak ve altyapıya yatırım yapmadan yetenekli isimler çıkarmak mümkün değil.

İŞİN İÇİNDEN ÇIKMAK ZOR
12 yabancısı olan Trabzonspor hala bu konuda bir hamle yapmadı. Bunun nedeni sizce nedir?
Bu oyuncular alınırken nasıl bir düşünce içerisinde olunduğunu anlamamız olası değil. Uzun süreli yapılan transfer sözleşmelerini göz önüne getirdiğimizde bu oyuncuların verilen rakamları başka bir kulüpte alamayacakları için işi yokuşa sürmeleri doğal.

Sezonu yeni açmış, henüz sayılı idman yapmış bir takımın hemen hazırlık maçı oynamasını nasıl buluyorsunuz?
Henüz vücut hazır olmadan hazırlık maçı yapmak yanlış. Çünkü yapılacak hazırlık maçlarında sakatlanmaların ortaya çıkacağı gerçeği var. Sapara'nın sakatlanmasını örnek olarak gösterebiliriz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tolga gönderilmeli, Aykut katkı yapar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN