Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğlencenin tadını kaçırmayın

"Ligin başlamasına az zaman kala gerilim dolu yorumları doğru bulmuyorum. Futbol bir eğlence. Kurallarına göre oynandığında herkes bundan zevk alacaktır." "Daha sezon başında gerilim beklentisi oluşturmak doğru değil. Futbolda gerilimin tek nedeni, kulüpler arasındaki acımasız rekabet ve büyüyen ekonomiler."

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, SABAH'a futboldan 2020 Olimpiyatlarına, dopingli sporculardan, ödül yönetmeliğinde yaptıkları değişikliklere kadar birçok konuda özel açıklamalar yaptı. Ligin başlamasına sayılı günler kala, özellikle kulüp yetkililerine seslenen Bakan Kılıç, önemli mesajlar verdi. İşte Bakan'ın açıklamalarından satır başları: "Futbolda ligin başlamasına sayılı günler kaldı. Şimdiden kehanetlerde bulunmak doğru değil. Gerilim ve kaygı dolu yorumları doğru bulmuyorum, çünkü taraflar birbirine bilenmeye başlıyor. Futbol bir eğlence, eğlencenin tadını kaçırmaya hiç gerek yok. Kurallarına göre oynandığında herkes bundan zevk alacaktır."

Kulüp başkanları şunu görmeli ki...
Herkesi aklıselim davranmaya davet ediyorum. Sezon başında gerilim beklentisi oluşturmak, bu yönde çabalar ortaya koymak doğru değil. Şu an futbolda gerilimin tek nedeni, kulüpler arasındaki acımasız rekabet ve büyüyen ekonomiler. Bu durum rüzgârların çok sert esmesine neden oluyor. Ama buna değer mi? Sporun topluma barışçıl mesajlar vermesi gerektiğini kulüp başkanları da görmeli.

E-bilet'i kaldırmak taraftarın elinde
"E-bilet konusunda görüştüğüm taraftar liderleri itirazlarını bana ilettiler. Tribün liderleri açık yüreklilikle taleplerini dile getirdiler. Ama ben de kendilerine şunu söyledim: E-bilet durduk yerde çıkarılmadı. Tribün olayları ve holiganizme karşı gerekli görülen bir düzenleme. Taraftar isterse e-bileti gerektiren zemini ortadan kaldırabilir. Önce tribünlerdeki gerilim ve tansiyonun düştüğünün görülmesi gerekiyor."

Bu ödüller Amerika'da bile yok
"Doping konusunda radikal tedbirler aldık. Dünyada bu konuda en sert tedbirleri alan ülkeyiz şu anda. İki federasyon başkanı istifa etti. Önlemler daha da sertleştirilecek. Ayrıca sporculara verilen yüksek ödülleri abartılı buluyorum. Amerika vermiyor bu ödülleri, İngiltere vermiyor, Fransa, İtalya, Rusya vermiyor ama başarıları bizden çok daha fazla. Benim için ödülleri yarı yarıya indiren Bakan olmak zor bir karar ama doğrusunu yapmak zorundayız."

2020'de son durum gayet iyi
"İstanbul'un 2020 Olimpiyat adaylığı için artık son düzlüğe girildi. Son durum bizim için iyi görünüyor. Lozan'daki sunumumuzdan daha iyi durumdayız. Arjantin'e büyük umutlarla gidiyoruz. Türkiye, 2020 Olimpiyatlarını İstanbul'a kazandırmak için her türlü adımı attı. Olağanüstü bir durum olmadığı takdirde Sayın Başbakanımız da Buenos Aires'te olacak. Başbakanın varlığı olimpiyat adaylığımız noktasında hem etkileyici hem belirleyici bir faktör."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğlencenin tadını kaçırmayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN