Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu formül rahatlatır

F.Bahçe'de 'ın duyurduğu 'Ali Şen'e yapılan ombudsmanlık teklifini' yazarımız Gürcan Bilgiç değerlendirdi: "2015'teki olağan kongreye kadar böyle bir geçiş formülü herkesi rahatlatır."

F.Bahçe'de Aziz Yıldırım'ın seçim kararı almasının ardından adaylığı konusunda açıklama yapmaması bir boşluk doğurdu. Çünkü potansiyel başkan adayları (Ferit Şahenk, Ali Koç, Cihan Kamer), birlikte çalıştıkları bir isme karşı seçime girmek istemiyorlar. Sadettin Saran, Hulusi Belgü ve Hakan Bilal Kutlualp ise Haysiyet Kurulu kararı ile kulüpten uzaklaştırılmış durumdalar. Aday olma hakları bile yok. Aziz Yıldırım'ın verdiği af sözünü, Yüksek Divan Kurulu uygulayamayacağını iddia etti. Mehmet Ali Aydınlar ile Aziz Yıldırım'ın sert bir şekilde çekişeceği bir kongre ufakta görünürken, 2015'teki olağan kongreye kadar geçiş formülünün gündeme gelmesi, aslında herkesi rahatlatır. Ali Şen'in ombudsman konumunda kulübü, UEFA ve bölünmüş tribünler sürecinde düzlüğe çıkarması, herkesin önünü daha iyi görmesine de yol açacak.

YILDIRIM 'ADAYIM' DERSE...

Yıllardır suskun olan Fenerbahçe'nin iç dinamiklerinin ürettiği bu formülün işlerlik kazanması için, Aziz Yıldırım'ın "Evet" demesi şart. Yargıtay süreci sonuçlanana kadar kulübün kendi içinde onarıma gitmesi, yeniden normallerine dönmesi gerekiyor. Yıldırım "Adayım" derse, Ali Şen veya başka formül işlemez. Suçlamaların, gerilimin yaşanacağı bir kongre ile yeniden kaosa yelken açılır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu formül rahatlatır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN