Başarı yok

Beşiktaş için üçüncülüğün başarı olduğunu söyleyemeyiz. Çok net ifade ediyorum; ikinci olsalardı, başarılı diyebilirdim ama üçüncülük başarı değil

Giriş Tarihi: 26.5.2014
Beşiktaş ligi bu sezon üçüncü bitirdi. Bu size göre başarı mıdır?
Beşiktaş için üçüncülüğün başarı olduğunu söylemek mümkün değil. Çok net söylüyorum; ikinci olsalardı başarılı diyebilirdim ama kağıt üstünde üçüncülük başarı değil. Bilic en son basın toplantısında, "Beşiktaş teoride şampiyonluğa oynar ama mevcut şartlar içinde üçüncülük başarı gibi değerlendirilebilir" tarzı bir söz söyledi. Evet, Beşiktaş mevcut şartlarda sahasını kullanamıyordu, bütçesi kısıtlıydı ama buna rağmen üçüncülük başarı değil, beklenendir.
Almeida, Fernandes, Sivok, Escude gidiyor. Yeni isimler alınacak. Beşiktaş nasıl bir transfer politikası izlemeli?
Geçen sene Önder Özen'le başlayan sportif direktörlük projesi bunun için var. Bu projenin amacı transferle sürdürülebilir ve doğru kadroyu oluşturmaktır. Geçen seneyi bir kabul edersek Beşiktaş bunun ikinci ve en önemli adımını bu sene atacaktır. Mevcut oyuncu izleme departmanı, Bilic ve Özen'in oyuncu portföyü transferlerde belirleyici olacaktır. Tabii biz şu alınsın, bu alınsın diyemeyiz. Ancak takım oluştuktan sonra yorumlayabiliriz. Çünkü bizzat işin içinde olanlar bu kişilerdir.
Beşiktaş'ın heyecan getirecek yıldızlara mı ihtiyacı var yoksa genç isimlere mi yönelmeli?
Beşiktaş'ın doğru isimlere ihtiyacı var. Nedir doğru isimler diye açarsak, kullanabileceği, mevcut takım kalitesinde fark yaratacak oyuncular olmalı. Bunu yaş olarak düşünmemek lazım. En az iki sene performans sağlayacak isimler olmalı. Mevkileri teknik heyet belirleyecektir. Yani kısaca söylemek gerekirse Beşiktaş'ın fark yaratacak, takım kalitesini artıracak doğru isimlere ihtiyacı var. Bunlar kimler olacak, bekleyip göreceğiz.

BU SEZON ÇOK ÖNEMLİ

Başkanla taraftar arasındaki gerilim sürüyor. Bu iş nereye gidiyor, nasıl son bulur?
Tabii ki zaman zaman başkanla taraftar arasında ortak düşünceler olmayabilir. Beşiktaş kamuoyunun bakışı dikkate alınmalıdır. Stat olayında küçük sapmaları Beşiktaş camiası doğal karşılayacaktır. Transfer konusuna gelince, işin maddi boyutu başkanın işidir. Bundan sorumlu olabilir. Yoksa teknik anlamda transfer teknik direktör ve sportif direktörün işidir. O yüzden transferin maddi yönü hariç karşı karşıya kalmaz.
Slaven Bilic-Önder Özen ikilisi bu sezon için başarılı mıdır?
Ben uzun vadede düşünüyorum. Özen ve Bilic için bu sene çok önemli bence. Alacakları kararlar belirleyici olacak. Kesinlikle bu proje tamamlanana kadar bu isimlerle devam edilmelidir. Ama önümüzdeki sezon gerçekten başarı olup olmama açısından önemli ölçü olacak bir sezon Beşiktaş için. Bu sene çok çok önemli bir sezona giriyor Beşiktaş. Bu farkındalığı kamuoyuna hissettirmeliler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarı yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN