Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başarımızın sırrı araştırmada gizli

Rummenige, "Futbolcu analizine milyonlarca Euro harcıyoruz. Dünyanın her yerinde araştırma ekiplerimiz var. Zaten başarımızın sebebi de bu" diye konuştu

Giriş Tarihi: 25.8.2014
Alman futbolunun unutulmaz ismi ve Bayern Münih'in CEO'su Karl- Heinz Rummenigge, Alman futbolunun ve kulübün bugünkü başarısının tesadüf olmadığını, çok önceden planlandığını söyledi. Dünyanın en büyük yazılım şirketi SAP ile FC Bayern Münih'in yaptıkları anlaşmanın imza töreninde Allianz Arena çimlerinde kısa bir süre sohbet etme olanağı da bulduğumuz Rummenigge, kulübün ve Milli Takımın başarısını yorumladı: "FC Bayern Münih dünyanın en iyi performansa sahip futbol kulübü. Bu pozisyonumuzu korumak için teknoloji yatırımlarımıza önem veriyoruz. Kulüplerin ve federasyon aynı sistem içerisinde hareket ediyor. Dünya Kupası'nda Alman Milli Takımı ve diğer ülkelerin milli takımlarına 14 futbolcu verdik. Oyuncularımız geçtiğimiz kulüpte ve milli takımlarda çok büyük bir efor sarf etti."

Türk futbolunu da takip ediyoruz

Türkiye'de oynanan futbolu yakından takip ettiklerini ama kulüp olarak ilgilendikleri bir futbolcunun olmadığının altını çizen Rummenigge, "Dünya üzerinde bizim araştırma ekiplerimiz çok yoğun bir şekilde teknolojiden faydalanıyor. Oyuncuların performanslarını değerlendirirken oldukça ciddi bir veri analizi yapıyoruz" diye konuştu. Analizler için milyonlarca Euro yatırım yaptıklarına dikkat çeken Rummenige, "Artan performansı artık daha yakından takip etmek zorundayız. Futbolcular limitlerini zorladığı bir efor harcıyor. Biz de yetenekleri keşfetmek ve ortaya çıkarmak zorunda olduğumuz için teknolojiye yatırım yapmak zorundayız" ifadesini kullandı.

292 milyon taraftarımız var

Kulübün taraftarla olan ilişkisine de değinen Rummenigge, "Tüm dünyada 292 milyonu aşan taraftara sahibiz. Bu taraftarımızın 9.2 milyonu ABD'de yaşıyor. Ekonomik ve sportif anlamda yeni başarılar elde etmek için taraftara dünyanın her yanında dokunmak zorundayız" şeklinde konuştu.

Teknoloji kulüpleri değiştiriyor

Hoffenheim kulübüyle de çalışan SAP, Bayern ile yaptığı anlaşma ile dev bir veri havuzundan kulübün yararlanmasını sağlıyor. Dünyanın en büyük yazılım şirketleri arasında yer alan SAP, kulüplerin gelir yaratan ekonomik faaliyetlerinden futbol takımının performans ölçümlerine kadar pek çok konuda destek veriyor. FC Bayern Münih ile SAP arasında yapılan anlaşma ile futbolcuların performansı sağlık durumlarının monitör edilmesi, kulübün ekonomik değerlerinin ortaya kontrol altına alınması ve taraftarla ilişkilere kadar her aşamada teknolojik desteği içeriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarımızın sırrı araştırmada gizli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN