Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tatil ederim

MHK Başkanı Zekeriya Alp dün üst klasman hakemleri ve ulusal hakemleri İstanbul'da topladı. Hangi şartlarda maçın tatil edilebileceğini tek tek anlattı

MHK Başkanı Zekeriya Alp, hakemleri taciz eden yöneticilere verilen cezaların ağırlaştırıldığına dikkati çekerek, "Önceden 90 gün olan üst sınırı 1 yıla, 20 bin liralık para cezasını 120 bine çektirdik. Bunların hepsi sizi korumak adına yapıldı. Arkanızda olduğunuzu bilin. Yönetmelikte değişen tek şey 'yeşil saha içi ve dışı' kelimesidir. Zaten bu yetkiniz vardı. Şimdi bu konuşulanlar bağlamında bir maçı tatil edebilmeniz için ekstra bir şey olması gerektiğini hatırlatıyorum. Yani öyle bir duruma gelin ya da öyle bir olay olsun ki bu kararın arkasında durabilelim ve böyle bir karar alacaksanız muhakkak Federasyon gözlemcisi ve temsilcisine danışın" dedi.

İLK İTİRAZ AYDINUS'TAN
Bu açıklamalar hakemler tarafından küfür edilmesi veya kapı yumruklanması tatil nedeni sayılmaması olarak yorumlanınca,ilk itiraz Fırat Aydınus'tan geldi. Aydınus'un, "Eğer biri benim odamı basmaya kalkarsa ben o maça devam etmem. Kimseye de sormam" diyerek MHK'nin yorumuna katılmadığı öğrenildi. Alp'in, zaten ağırlaştırılmış ceza maddeleri olduğunu tekrarlayıp "Biz bir açıklama yaptık hemen F.Bahçe de tepki gösterdi" diye sadece bir kulüple durumu örneklendiği de kaydedildi. Fenerbahçe'nin hakemlerin gözünde hedef takım yapıldığı bu yorumun yanlış anlaşılabileceği de belirtiliyor.

BİRLİKTE YÜRÜYECEKSEK...
5. ve 6. hakem sayısına 43 yeni ismin eklendiği açıklanırken, Alp ve heyeti, "Bakın Haziran'da Yıldırım Bey devam etmek istiyor. Dolayısıyla biz de görevde kalacağız. Sizin performansınız da bu durumu çok etkiler eğer birlikte yürüyeceksek hata oranınızı en aza çekmeniz gerek" demesi de dikkat çekti. Semirendeki hakemlerin Alp göreve devam ettiği takdirde Haziran'a kadar olacak karneleri de önümüzdeki sezon görev alıp almayacakları belirleyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatil ederim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN