Sneijder artık Galatasaraylı!

Geldiği günden beri yıpratıldı.
Her türlü çirkin yakıştırmalar yapıldı. Özel hayatına laf atıldı. Takım içinde sevilmiyor dedikoduları üretildi.
Selçuk ve Burak'la arasının açık olduğu manşetlere taşındı.
Galatasaray yönetimi "Sneijder'i bırakmayız. Satılması söz konusu değil" dedikçe bir kısım medya ısrarla "Sneijder, Juventus'a gidiyor" haberlerini ısıtıp ısıtıp günlerce sayfalara koydu.
Başkan Yarsuvat, GS TV'deki konuşmasında, "Sneijder'in satılmasını Galatasaray'ı sevmeyen gazeteciler yazıyor. Sneijder bizim için çok değerli. Niye satayım" şeklinde doğru bir tespitle Hollandalı yıldızın kalitesini vurgularken Galatasaray'dan nasıl kopartılmak istendiğini anlattı.

EFSANE OLMAK İSTİYOR

Sneijder artık Galatasaraylı olmuştur. Neden mi?
Galatasaray'ın efsanelerinden Hagi 5 Şubat doğumludur.
Sneijder bu büyük yıldıza yazdığı mektupta şu özel cümleleri kullandı: "Galatasaray için harika işler yaptınız. Siz burada gerçek efsanesiniz. İnsanlar hala size övgüler yağdırıyor. Umarım bir gün ben de bunu başarabilirim." Sneijder'in mektupta vurguladığı "Hagi gibi olmak" tamamen Galatasaray'da "Efsane" olmaya yönelik bir hedeftir. Bu hedefi koyan bir oyuncu ailesiyle birlikte İstanbul'da mutlu olduğunun göstermektedir ve uzun bir dönem Hagi gibi Galatasaray'da oynamak istediğini ifade etmektedir.
Sneijder'in bu sözleri ayrıca Galatasaray'a karşı içinde yaşattığı aidiyet duygusunun tarifidir.

YILDIZLARIN KATKISI

Başkan Yarsuvat'ın "Galatasaray'ı sevmeyen yazarlar" olarak vurguladığı isimler artık Sneijder'i kasıtlı olarak yıpratmayı bir kenara bırakıp böyle kaliteli yıldız ve yıldızları izlemenin keyfini sürmelidir. Sneijder, Hagi, Alex, Roberto Carlos gibi kariyerli ve kaliteli yıldızlar Türk futboluna sadece keyif verip kalite katmazlar ayrıca itibar da kazandırırlar.

ATIYOR VE ATTIRIYOR

Sneijder'in yükselişi sürüyor.
Hollandalı yıldız iki sezonu kapsayan Türkiye'deki maç takviminde ligde 58 maçta oynarken, iki Süper Kupa maçı oynamış 9 da Türkiye Kupası maçında görev yapmış. Sneijder bu üç kulvarda toplamda 69 maça çıkarken 24 gol atmış, 11 gole de asist yapmış. Sneijder'in, Şampiyonlar Ligi'ndeki performansı da çok iyi. Sneijder 17 maçta oynamış 4 tane de gol atmış. Sneijder'in Süper Lig ve Avrupa toplamına bakarsak; 86 maç oynamış. 39 kez skora kattı sağlamış. Bir anlamda Sneijder iki maçta ya bir gol atmış ya da asist yapmış.

SNEİJDER ÇOK MUTLU

Türkiye'de "Jenerik" olacak gollere imza atan Sneijder'in mutluluğu yüzünden okunuyor..
Bunun 3 nedeni var:
1- Hamza Hoca'nın saha içinde verdiği özgürlük..
2- Galatasaray'daki kadro istikrarı..
3- Burak'la oynadığında veriminin artması..
Sneijder oyun zekası, ayak becerisi, pas ve şut kalitesi çok yüksek bir yıldız. Galatasaray'ın saha içindeki kadrosunun teknik becerisi yüksek olduğunda Sneijder hem keyif alıyor hem de keyif veriyor.. Selçuk, Melo, Emre Çolak, Burak, Bruma ile birlikte oynadığında Sneijder pozisyon bulmakta zorlanmadığı gibi pas alış-verişlerinde sorun yaşamıyor. Teknik becerisi yüksek kadroda ya gol atıyor ya da attırıyor. Burak rakip savunmalar arasına sık koşular yapıp gezindiğinden Sneijder markaj altında kalmıyor.
Umut çok koşan, önde basan ama teknik becerisi düşük olduğundan Sneijder'le top alış verişi zayıf kalıyor.
Galatasaray tek forvet oynadığında tercih Burak olmalıdır. İki örnek vereyim;
1- Eskişehir'de sadece Umut'a gol attırmaya çalışan ama kendine şut atmak için verimli ortam bulamayan bir Sneijder...
2- Konyaspor maçı; Burak ve Bruma'nın hücuma kazandırdığı derinlik sayesinde istediği topları alan ve iki müthiş gole imza atan Sneijder..
Hamza Hoca 5 yabancı konusunda artık tercihini Telles'ten yana değil Bruma'dan yana kullanmalıdır.
Galatasaray'ın kanatlardan ileri itecek oyuncuya ihtiyacı vardır. Telles iki yönlü oynayamıyor. Kanatlar çalıştığında Burak-Sneijder birlikteliği Selçuk ve Melo'nun da desteğiyle Galatasaray'a ciddi verim sağlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sneijder artık Galatasaraylı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN